Najgorszy klub na Wyspach w końcu wygrał. Czekali na to 840 dni!

1 sierpnia 2019, 09:58 | MK

Najgorszy klub na Wyspach Brytyjskich ma swoje chwile chwały. Ekipa Fort Willian wygrała meczu Pucharu Szkocji. Wygrała pierwszy mecz od...840 dni.

Zespół Fort William śmiało można uznać, za najgorszy (profesjonalny) w Wielkiej Brytanii. W minionym sezonie ekipa Fort nie wygrała żadnego meczu, a bramkowy bilans był zatrważający, bo minus 221 goli. Fort William na zwycięstwo czekało aż 840 dni. Ostatni raz smaku wygranej zaznali cztery sezony temu, kiedy pokonali Strathspey Thistle 4:1.

Fort William okropną serię mogli przerwać już w zimą. W lutym grali mecz, w którym prowadzili, lecz został on przerwany z powodu zbyt obfitych opadów deszczu. O fatalnej "passie" informowali nawet dziennikarze BBC.

"It's like putting a man on the moon."@FortWilliamFC , Britain's worst football team, end 840-day wait for a victory. [unicode_pictographs]%F0%9F%A5%B3[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%A5%B3[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%A5%B3[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%A5%B3[/unicode_pictographs]https://t.co/p5i3vlwC5U pic.twitter.com/6IaoIQ7oHQ— BBC Sport Scotland (@BBCSportScot) July 31, 2019

W końcu się udało. Fort William wygrało z Nairn County aż 5:2 w Pucharze Szkocji.

[unicode_pictographs]%F0%9F%A7%A1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%96%A4[/unicode_pictographs] https://t.co/R9WuFfw3aF— Fort William FC (@FortWilliamFC) July 31, 2019