Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 2:1. Kolejny nieudany mecz zielono-czarnych

11 maja 2019, 23:29 | KK

Górnik Łęczna doznał z czwartej z rzędu porażki na drugoligowych boiskach. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Broniszewskiego uległ w Boguchwale Stali Stalowa Wola.

Łęcznianie dobrze rozpoczęli potyczkę ze "Stalówką", bowiem po kwadransie gry prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Igora Korczakowskiego. Dla 20-letniego pomocnika zielono-czarnych był to pierwszy gol w sezonie.

"Górnicy" nie potrafili długo utrzymać korzystnego wyniku, gdyż do przerwy przegrywali już 1:2. Najpierw dość nieszczęśliwie piłkę do własnej siatki skierował naciskany przez Michała Mistrzyka Paweł Sasin. Następnie Mistrzyk pokonał Patryka Rojka z rzutu karnego. Spory udział przy obu bramkach miał gracz Górnika Bartłomiej Kukułowicz, który najpierw nie zatrzymał akcji Andrzeja Trubehy, a później sprokurował "jedenastkę" za sprawą zagrania ręką w polu karnym.

W drugiej połowie zespół z Łęcznej próbował doprowadzić do wyrównania, lecz dobrze dysponowana obrona Stali nie dała się przechytrzyć. Górnikowi nie pomogło nawet to, że miejscowi od 73. minuty grali w osłabieniu, ponieważ po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Łukasz Pietras.

Zielono-czarni zanotowali w Boguchwale dwunastą porażkę w sezonie, w tym aż siódmą podczas rundy wiosennej. Do zakończenia rozgrywek łęcznianom pozostała jedna kolejka. 18 maja ekipa trenera Broniszewskiego zmierzy się u siebie z Radomiakiem, który zapewnił już sobie awans do I. ligi.

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 2:1 (2:1)
Bramki: Sasin (samobójcza) 31, Mistrzyk 43 (z rzutu karnego) - Korczakowski 16

Stal: Konefał – Grasza (62 Dadok), Janiszewski, Stasiak, Sobotka, Pietras, Mroziński, Mistrzyk, Trąbka (75 Jopek), Dziopak (62 Kitliński), Trubeha (62 Łętocha). Trener Czesław Palik.

Górnik: Rojek – Kukułowicz, Midzierski, Pigiel, Sasin, Rogala, Łuszkiewicz, Jodłowski, Korczakowski (46 Stasiak), Kowalski, Dzięgielewski (60 Klepacki). Trener Marcin Broniszewski.

Sędziował:Paweł Kukla (Kraków)

Żółte kartki: Grasza, Pietras, Mroziński - Kukułowicz, Łuszkiewicz, Midzierski

Czerwona kartka: Łukasz Pietras (72. minuta, Stal, za drugą żółtą).