W weekend 28-29 września gra trzecia liga piłkarska. Star Starachowice - Czarni Połaniec 4:1, pewna wygrana Korony Kielce, porażka KSZO 1929

wczoraj 17:23 | Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Patryk Garbat

Sporo emocji dostarczyła nam dziesiąta kolejka w grupie czwartej trzeciej ligi. W Ożarowie doszło do derbów województwa świętokrzyskiego: Star Starachowice pokonał Czarnych Połaniec 4:1. Korona II Kielce zwyciężyła Świdniczankę Świdnik 5:2, KSZO 1929 Ostrowiec przegrał na wyjeździe z Chełmianką Chełm 1:4.

Korona II Kielce wygrała ze Świdniczanką 5:2, a prowadziła już nawet 5:0. W wyskoku Daniel Bąk, napastnik gospodarzy.

1 / 2

Gra trzecia liga piłkarska. Ciekawe derby w Ożarowie

Korona II Kielce - Świdniczanka Świdnik 5:2 (3:0)
Bramki: Janusz Nojszewski 5, Miłosz Strzeboński 37, 41, Jakub Przybysławski 54, 63 - Klaudiusz Sypeń 80, Marcel Myszka 85.
Korona II: J. Jamróz – Przybysławski, I. Kośmicki, Czepielik, R. Turek – Mianowany (64 K. Turek) – Konstantyn (46 E. Szymański), Strzeboński, Chojecki (46 Rogula), Nojszewski (64 Kucharczyk) – D. Bąk (46 Niedźwiedź).
Świdniczanka: Socha – J. Bartoszek (46 Myszka), Futa, Koźlik, Sypeń – Kosior (46 Wojtak), Bayer, Sikora (58 Kutyła), Kuchta (46 Ziętek), Zuber – Paluch (58 Koper).
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).
Żółte kartki: R. Turek, Przybysławski, K. Turek - J. Bartoszek, Kosior, Ziętek, Koper, Sypeń.
Widzów: około 200.

Bramki Świdniczanki strzegł Paweł Socha, były zawodnik Korony Kielce, który już w 5 minucie musiał wyciągać piłkę po strzale Janusza Nojszewskiego, któremu podawał Kacper Czepielik. Goście próbowali się odgryzać, ale dobrze interweniowali obrońcy Korony II, wyróżniał się Igor Kośmicki, jeden z bohaterów wyjazdowego spotkania z KSZO Ostrowiec. W 37 minucie aktywny Jakub Konstantyn dograł do Miłosza Strzebońskiego, który skierował piłkę do siatki. 4 minuty później Strzeboński dobijał uderzenie Jakuba Przybysławskiego i zrobiło się 3:0.

Na początku drugiej odsłony przy strzale Krystiana Ziętka wykazał się Jakub Jamróz. Koroniarz odpowiedzieli golem – z rzutu różnego dośrodkowywał Mateusz Mianowany, a prawą nogą z bliska sfinalizował je Jakub Przybysławski. Przybysławskiego często można zobaczyć w polu karnym gości, w 63 zjawił się znów i po rykoszecie zanotował kolejne trafienie. Rezerwowi też dali jakość ekipie Marka Mierzwy, jeden z nich – Eryk Szymański w 70 minucie pocelował futbolówką w poprzeczkę. Świdniczanka na otarcie łez zdobyła gola w 80 minucie – rzut rożny Michała Zubera i główka Klaudiusza Sypenia. Nieco rozkojarzeni kielczanie pozwolili sobie na stratę kolejnej bramki, znów po rożnym, lecz tym razem sfinalizował Marcel Myszka. Okazję dla Korony II miał jeszcze Paweł Rogula.

[polecany]26823831[/polecany]
[polecany]26823791[/polecany]

Chełmianka Chełm - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (4:0)
Bramki: Marcel Złomańczuk 7, 34, Jakub Karbownik 17, 40 - Dominik Pisarek 75 z karnego.
KSZO 1929: Niedbała – Łazarz, Domagała, Jarzynka, Lis – Orlik (66. Mazurek), Kafel (84. S. Kot), Nowak (74. Kron) – Dziedzic, Pisarek, Morys (74. Brągiel).
Chełmianka Chełm: Grzywaczewski – Ofiara, Cichocki (72. Sarnowski), Kventsar, Zmorzyński, Piekarski (67. Pek), Złomańczuk (68.Misztal), Klec (73. Wójcik), Karbownik, Romanowicz (75. Konojacki), Mroczek.
Żółte kartki: Złomańczuk, Karbownik, Pek (Chełmianka) – Nowak (KSZO).

Po udanym początku sezonu i rozbudzonych nadziejach na wysokie miejsce, nastąpił słabszy okres gry KSZO. Ostrowiecki zespół nie wygrał od pięciu kolejek. W spotkaniu z Chełmianką wypadł poniżej oczekiwań, popełnił proste błędy i wyraźnie przegrał z zespołem prowadzonym przez Grzegorza Bonina, byłego piłkarza Korony Kielce.

Star Starachowice- Czarni Połaniec- 4:1 (2:0)
Bramki: Michał Wcisło 25, 55, Adrian Szynka 37, Mateusz Kawecki 86, Jakub Kałaska 52.
Star: Miazek - Boniecki, Jagiełło, Adamiak, Stefański – Puton, Hirniak (46 Duda), Szynka (82 Żmudź) – Wcisło (75 Mikos), Stanisławski (46 Kawecki), Maszka (72 Lipka).
Czarni: Kowal – Smoleń, Bawor (83 Gaj), Chmielowiec, Guca (75 Mucha) – Galara (46 Słoma), Kałaska – Kardyś, Kramarz, Banik (Załucki) - Salamon (60 Kilian)
Żółte kartki: Kałaska, Kilian, Chmielowiec, Kardyś.

- Pierwsza bramka podcięła nam skrzydła, bo padła po okresie wyrównanej gry. W przerwie powiedzieliśmy, że ruszamy po przerwie, żeby odrabiać straty. Niestety, bramka na 3:1, również po naszym błędzie, spowodowała że mecz nam się bardzo skomplikował. Później stworzyliśmy kilka sytuacji, ale głównie były kończone nieudanymi strzałami. Na koniec straciliśmy czwartego gola, który zamknął to spotkanie. Byliśmy w tym meczu mocno osłabieni. Czterech zawodników grało u nas po chorobie albo w jej trakcie, zdawaliśmy sobie sprawę że będzie to ciężkie spotkanie i niestety to się potwierdziło napisał:

- powiedział trener Czarnych, Łukasz Cabaj.

[polecany]26823961[/polecany]
[polecany]26824093[/polecany]

Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Siedlecki 58

Pogoń-Sokół Lubaczów - KS Wiązownica 1:1 (0:0)
Bramki: Jewhenij Nemtinow 88 - Grzegorz Janiczak 61

Wiślanie Skawina - Lewart Lubartów 2:1 (2:1)
Bramki: Mateusz Krasuski 20, 41 - Bartłomiej Wolski 35.

Wisłoka Dębica- Podlasie Biała Podlaska 3:1 (1:0)
Bramki: Krzysztof Zawiślak 26, 59, Mateusz Geniec 88 z karnego - Szymon Kamiński 53.

Avia Świdnik - Wisła II Kraków, niedziela, 12:00
Podhale Nowy Targ - Sandecja Nowy Sącz, niedziela, 14:00