Lechia Gdańsklechia
1 : 1
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
93'

Arbiter zakończył spotkanie. Z przebiegu gry ciężko wyróżnić którąś ekip. Na pewno nie popisał się Grzegorz Wojtkowiak w ekipie Lechii. Z kolei nasz rodak w zespole VfL, Oskar Zwada, zagrał dobre 45 minut. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

90'

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Wolfsburg w ataku pozycyjnym, ale dobrze ustawiają się w defensywie piłkarze Lechii.

85'

Ponadto za Janickiego wchodzi Tiago Valente.

85'

Adam Chrzanowski zmienia Bruno Nazario.

82'

Anton Donkor zmienia Daniela Caligiuriego.

81'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Wiśniewskiego, Maloca najlepiej zachowuje się w polu karnym, strzela głową i trafia do siatki.

80'

1-1!!! Mario Maloca strzela swojego pierwszego gola w barwach Lechii!

79'

Rzut wolny z niedalekiej odległości od bramki Gruena. Piotr Wiśniewski przy piłce.

78'

Sytuacja zażegnana, chorągiewka zatwierdzona przez bocznego, wracamy do gry.

77'

Trochę śmiechu na PGE Arenie. Złamała się chorągiewka, arbiter boczny na razie ją trzyma.

74'

Za Daniela Łukasika wchodzi Donatas Kazlauskas.

74'

Grzegorz Wojtkowiak siada na ławkę. Wchodzi za niego Paweł Stolarski.

74'

Nikola Leković wchodzi za Jakuba Wawrzyniaka.

74'

Za Paula Seguina wchodzi Amara Condre.

74'

Dwie zmiany w ekipie Wolfsburga. Sprenger zmienia Naldo.

72'

Zbyt krótkie podanie Schaefera do Gruena, Bruno Nazario spiął się z golkiperem Wilków. Ostatecznie piłka w posiadaniu gości.

71'

Kontra Lechii, Wiśniewski wyrzucił jednak Pawłowskiego.

69'

Bartłomiej Pawłowski zakłada pressing, jednak obrońcy VfL bez problemu z niego wychodzą.

67'

Ofensywna akcja Lechii, Piotr Wiśniewski poślizgnął się w dogodnej okazji, od bramki zacznie Gruen.

64'

Po raz pierwszy w koszulce Lechii zagra Mario Maloca, który zmienia Adama Dźwigałę.

64'

Bartłomiej Pawłowski zalicza powrót do Lechii. Wbiega na murawę za Adama Buksę.

64'

Lukas Haraslin zmienia Michała Maka.

61'

Lechia jak na razie wymienia piłkę między obrońcami, żaden z graczy formacji ofensywnej nie podchodzi do grania.

59'

Wrzutka z prawej strony, Oskar Zawada po raz kolejny uderza głową i piłka po jego strzale odbija się od słupka.

57'

Okazja dla Lechii! Dźwigała zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz z trudem, jedną ręką, przeniósł piłkę nad poprzeczką.

54'

I po raz kolejny główka Zawady! Tym razem po rzucie rożnym i obok prawego słupka. Trzeba przyznać, że ten młody napastnik umie wygrywać pojedynki w powietrzu

52'

Przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął... Polak! Oskar Zawada głową uderzył jednak nad poprzeczką.

51'

Po zejściu Sebastiana Mili opaskę kapitana w Lechii dzierży teraz Jakub Wawrzyniak

47'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska, dwóch piłkarzy Lechii dotknęło piłkę w polu karnym, jednak żaden z nich nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by coś groźnego stworzyć.

46'

Zaczynamy drugą część gry.

46'

Xizhe Zhang melduje się na boisku za Robina Ziegele.

46'

Timm Klose wchodzi za Onela Hernandeza.

46'

Christian Traesch zmienia Sebastiana Junga.

46'

Max Kruse zmienia Aarona Hunta.

46'

19-letni Oskar Zawada z Olsztyna zmienia Basa Dosta.

46'

W ekipie Wolfsburga aż sześć zmian. Za Koena Casteelsa wchodzi Max Gruen.

46'

Swój udział w meczu zakończył Sebastian Mila. W jego miejsce wszedł Piotr Wiśniewski.

46'

W drugiej połowie w bramce Lechii stanie Łukasz Budziłek, który zmieni Marko Maricia.

45'

Koniec pierwszej połowy. Mecz niezwykle nudny i powolny, ciężko wskazać ekipę lepszą, bo co by tu ukrywać, obie grają słabo. Wracamy za kwadrans.

44'

Piłka po długim podaniu Mili ląduje w rękawicach Casteelsa.

41'

Akcja czterech na dwóch Wolfsburga, Onel Hernandez zamiast podać do niekrytych kolegów, pokusił się o strzał, jednak niecelny, piłka w trybunach.

40'

Adam Buksa otrzymał otwierające podanie od Mili, uderzył lewą nogą, Casteels zmuszony do interwencji nogami.

38'

Rzut wolny dla Lechii, Sebastian Mila miękko wrzucił piłkę na Grzegorza Wojtkowiaka, który głowkował, jednak trafił w boczną siatkę.

36'

Dwójkowa akcja Maka z Milą. Kapitan Lechii uderzył piłkę w sytuacji sam na sam, jednak miał ją na prawej nodze, dlatego uderzenie nie było zbyt silne i precyzyjne.

34'

Kolejny błąd Grzegorza Wojtkowiaka, który nie pokrył Caligiuriego. Caligiuri dorzucił piłkę, Marić "wypluł" ją przed siebie, a Hunt dopadł do niej i wpakował ją do bramki.

33'

1-0 dla VfL Wolfsburg! Aaron Hunt strzelcem gola.

30'

Groźny rajd lewą stroną Schaefera, Grzegorz Wojtkowiak po raz kolejny dał się ograć, jednak piłkarz Wolfsburga wyszedł z piłką poza linię końcową. Od bramki zacznie Maric.

27'

Groźny strzał oddał Adam Buksa, który obchodzi dziś swoje 19-ste urodziny, jednak trafił tylko w boczną siatkę.

26'

Faul od tyłu Caligiuriego, jak na razie tylko słowna reprymenda od sędziego.

24'

Paweł Stolarski i Bartłomiej Pawłowski zaczęli rozgrzewkę. Na boisku od kilku dobrych minut nic się nie dzieje, trwa wymiana podań w środkowej strefie.

22'

Grzegorz Wojtkowiak po raz kolejny dał się ograć. Sfrustrowany kibic krzyknął właśnie: "Wojtkowiak, biegaj!"

19'

Na murawie i na trybunach spokój. Wolfsburg przy piłce.

16'

Dośrodkowanie Kuby Wawrzyniaka z lewej strony, wbiegający w pole karne Michał Mak minął się z piłką.

15'

Lechia próbuje grać atakiem pozycyjnym, ale nie ma co ukrywać, nie wychodzi im to. Ataki te kończą się zazwyczaj niecelnym podaniem.

12'

Sporo szczęścia miała teraz Lechia. Centra z lewej strony, z siedmiu metrów strzelał Bas Dost, piłka odbiła się od słupka i wleciała wprost w ręce Maricia.

11'

Wrzutka Sebastiana Mili z lewej flanki, akcję zamykał Michał Mak, jednak źle przyjął piłkę i stracił ją.

10'

Na razie temp gry sparingowe. Zarówno jedni i drudzy spokojnie próbują budować atak pozycyjny od formacji obronnych.

8'

Piłkarze Lechii spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola, gracze Wolfsburga nie atakują.

6'

Przez chwilę Wolfsburg był w natarciu, ale Lechiści wyszli z kontrą. Mateusz Mak dośrodkowywał na głowę Sebastiana Mili, lecz ten przegrał starcie w powietrzu.

5'

Za krótkie podanie obrońcy do Marko Maricia, Aaron Hunt przejął piłkę, minął golkipera Lechii, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

4'

Aplauz na PGE Arenie - Sebastian Mila dośrodkował "krzyżakiem", Bruno Nazario uderzał z przewrotki, ale arbiter boczny wskazał pozycję spaloną.

2'

Pierwsza ofensywna akcja Lechii, duet Dźwigała-Wojtkowiak próbował rozklepać defensywę Wilków, ale w porę interweniowali stoperzy gości.

13:30

Mamy pierwszy gwizdek, od środka zaczyna Lechia.

13:29

Co ciekawe, Lechia Gdańsk zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Wolfsburg w swoich tradycyjnych, biało-zielonych.

13:27

Piłkarze są już na murawie.

13:25

Dzisiejszy mecz poprowadzi Daniel Stefański. Jego asystentami będą Marcin Boniek oraz Marek Szerszeń, zaś arbiter techniczny to Przemysław Bzowski.

13:23

Na ławce drużyny z Niemiec zasiada 19-letni Oskar Zawada, wychowanek DKS-u Dobre Miasto, a następnie piłkarz Stomilu Olsztyn.

13:20

Ariel Borysiuk traktuje mecz z VfL jako ostatni sprawdzian przed ligowym meczem z Cracovią. Borysiuk: Mecz z wicemistrzem Niemiec to dobra lekcja piłki

13:12

13:10

Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią dzisiejszego spotkania. KLIK!

13:05

Znamy również podstawową jedenastkę Wolfsburga. Ławka rezerwowych gości: Gruen, Klose, Kruse, Traesch, Zhang, Zawada, Stolze, Donkor, Sprenger, Conde.