Sparing Slavia Praga - Raków Częstochowa. TRANSMISJA NA ŻYWO od godziny 15:30

2 lipca 2023, 09:43 | MJ

Raków Częstochowa przygotowuje się do nowego sezonu, w którym spróbuje obronić mistrzostwo. Na ławce "Medalików" zobaczymy Dawida Szwargę, który zastąpił Marka Papszuna. Śledź transmisję od godziny 15:30 dzięki kanałowi "Raków Częstochowa" na Youtubie.

1 / 2

Slavia Praga - Raków Częstochowa TRANSMISJA

Skład Rakowa Częstochowa: Kovacević, Rundić, Arsenić, Svarnas, Carlos, Tudor, Papanikolaou, Kochergin, Cebula, Dominguez, Piasecki
Ławka rezerwowych: Rajczykowski, Bieszczad, Berggren, Czyż, Lederman, Zwoliński, Drachal, Malamis, Wdowiak, Sorescu, Nowak, Walczak

Niedzielny sparingpartner Rakowa jest szczególnie ważny. "Medaliki" z czeskim rywalem nie mają dobrych wspomnień. Raków mierzył się ze Slavią rok temu w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji, a to oznacza, że wygrany w dwumeczu awansuje do europejskich pucharów. Pierwszy mecz potoczył się po myśli polskiego zespołu, gdyż drużyna Marka Papszuna wygrała 2:1 po bramkach Lopeza i Tudora.

Niestety rewanż nie był tak udany. Czeski zespół wyszedł na prowadzenie w 62. minucie. Taki rezultat oznaczał dogrywkę. "Medaliki" już były pewne rzutów karnych, ale w 122. minucie Ivan Schranz dał prowadzenie gospodarzom i wyeliminował Raków z Ligi Konferencji.

Teraz Raków wydaje się dużo mocniejszym zespołem. "Medaliki" były bardzo aktywne na rynku transferowym i sprowadziły kilku ciekawych piłkarzy. Niestety w sparingu zabraknie Ivi'ego Lopeza, który w przedsezonowym starciu z Puszczą Niepołomice doznał ciężkiej kontuzji.