Smutne wieści z Anglii. Łukasz Fabiański zszedł z kontuzją po starciu z Earlingiem Haalandem

7 sierpnia 2022, 21:04 | Piotr Rzepecki

W 22. minucie spotkania doszło do starcia Łukasza Fabiańskiego z Earlingiem Haalandem. Były bramkarz reprezentacji Polski nie zdołał kontynuować gry i kilka minut później zszedł kulejąc pożegnany owacją na stojąco. West Ham United przegrał na inaugurację z Manchesterem City 0:2, a obie bramki zdobył wspomniany Haaland.

Dominacja mistrza Anglii od pierwszych minut. Jedna z wielu akcji na skrzydle. Kevin de Bruyne zagrywa w pole karne, gdzie do piłki wyskakuje Łukasz Fabiański i Earling Haaland. Norweg nie odstawia nogi, a wręcz przeciwnie – wchodzi niemal wyprostowaną. W starciu bierze udział jeszcze lewy obrońca „Młotów”, Aaron Cresswell, który również odczuwa skutki groźnego starcia.

Na powtórce widać jak Łukasz Fabiański próbuje uniknąć zderzenia się z rosłym Haalandem a także lecącym niemal w niego Cresswellem i prawdopodobnie żebrami uderza w plecy jednego z piłkarzy.

Fabiańskiego zmienił rezerwowy West Ham United, francuz Alphonse Areola, któremu nie udało uchronić gospodarzy od porażki. Już kilka minut później po zmianie Haaland wpisał się na listę strzelców, a wynik ustalił po godzinie gry.

Na chwilę obecną nie jest znana sytuacja zdrowotna Fabiańskiego. Klub nie przedstawił raportu medycznego.