Liga Europy. Przepiękne bramki Legii dały remis ze Slavią w Pradze. Szalony mecz w pierwszej połowie

19 sierpnia 2021, 20:55 | psz

Liga Europy. Legia Warszawa mocno postraszyła Slavię Praga w pierwszej połowie pierwszego meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Mistrz Polski zdobył dwie cudowne bramki, które za każdym razem dawały prowadzenie, ale tylko na chwilę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i losy rywalizacji rozstrzygną się za tydzień na stadionie przy Łazienkowskiej.

Mecz Slavia Praga - Legia Warszawa 2:2 (19.08.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (20. minuta) - Niesamowite. Jedna górna piłka do przodu Maika Nawrockiego, Mahir Emreli wyprzedził obrońców i przelobował wychodzącego bramkarza Slavii. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.
  • 1:1 (33. minuta) - Czytelne, płaskie zagranie Lukasa Masopusta z rzutu rożnego kompletnie zaskoczyło obronę Legii. Bez krycia był prawy obrońca Alexander Bah, który kapitalnie uderzył po długim rogu, w samo okienko bramki Artura Boruca.
  • 1:2 (37. minuta) - Ponownie Maik Nawrocki, tym razem zagrał do przodu do Josipa Juranovicia, a Chorwat na pozycji ofensywnego pomocnika przebiegł z piłką prawie pół boiska, aż w końcu kropnął nie do obrony! Kapitalna odpowiedź Legii.
  • 2:2 (45+3. minuta) - Dynamiczny Abdallah Sima z dziecinną łatwością położył Lindsaya Rose'a, dograł spod końcowej linii 5. metr do niepilnowanego Lukasa Masopusta, który wykończył akcję.