Daniel Stefański arbitrem meczu Śląska z Podbeskidziem [STATYSTYKI]

28 października 2013, 16:14 | Oktawian Jurkiewicz

Śląsk Wrocław w niedzielę przegrał trzeci mecz z rzędu. Wrocławianie liczą na przerwanie złej serii już w najbliższym meczu. Ich rywalem będzie zajmujące ostatnie miejsce w ligowej tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu zabrzmi 31 października o 18:00 i będzie należał do Daniela Stefańskiego.

36-letni arbiter poprowadził w tym sezonie już 11 spotkań. Wszystkie w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Dodatkowo warto wspomnieć, że nie gwizdał tylko w dwóch kolejkach – siódmej i dwunastej. Najbliższa, a więc czternasta seria gier, połączyła zespół Śląska i Podbeskidzia. Daniel Stefański w tym sezonie prowadził już w mecze drużyn z Wrocławia i Bielska-Białej.

Stefański był arbitrem spotkania Lechia – Podbeskidzie, rozgrywanego w pierwszej kolejce nowego sezonu. Podbeskidzie zremisowało wtedy na wyjeździe 2:2, a bramkę dającą remis udało się zdobyć Błażejowi Telichowskiemu dopiero w 90 minucie meczu.

Arbiter gwizdał także w meczu we Wrocławiu w 9. kolejce, kiedy Cracovia przyjechała zmierzyć się ze Śląskiem 0:3. Warto jednak wspomnieć, że w tym meczu już od piątej minuty piłkarze z Wrocławia grali w dziesięciu. Wszystko dlatego, że Rafał Gikiewicz otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym.

W 11. spotkaniach tego sezonu arbiter pokazał razem 41 żółtych kartek (12 dla gospodarzy i 29 dla gości) oraz tylko dwie czerwone (jedna dla gospodarzy i jedna dla gości). Pierwszy mecz w ekstraklasie sędziował w 2009 roku. 14 sierpnia o 17:45 rozpoczął starcie Ruchu Chorzów z Arką Gdynia. Od tamtej pory prowadził 7 spotkań z udziałem Śląska Wrocław i 5 meczów Podbeskidzia Bielsko-Biała.