Sivasspor górą w "polskim" meczu. Grali Grosicki i Mierzejewski, Piech na ławce

10 lutego 2013, 14:24 | Jacek Czaplewski

Sivasspor pokonał na własnym terenie Trabzonspor 2:0 i przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli tureckiej Superligi. W wyjściowych jedenastkach swoich zespołów pojawili się dwaj reprezentanci Polski: Kamil Grosicki i Adrian Mierzejewski. Arkadiusz Piech całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Polacy nie zapisali się w sposób szczególny do protokołu meczowego. Obaj opuścili plac gry w drugiej połowie. Mierzejewskiego w 61 minucie zmienił Paulo Henrique. Grosicki zszedł dwadzieścia minut po "Mierzeju" (wszedł za niego Hayrettin Yerlikaya). Sivasspor wyszedł na prowadzenie w 21 minucie, gdy do siatki trafił Hakan Arslan. Wynik, już po zmianie stron, ustalił Aatif Chahechouhe.

Mierzejewski w tym sezonie zdobył dla Trabzonsporu dziewięć bramek i zanotował cztery asysty. Dorobek Grosickiego jest znacznie uboższy. Były zawodnik Jagiellonii Białystok tylko dwa razy znalazł drogę do bramki. Na debiutanckie trafienie wciąż czeka Piech.