Krzysztof Piątek strzelił po wejściu z ławki! Hertha przegrała 1:2 z Freiburgiem

2 października 2021, 17:51 | DW

Liga niemiecka. Przypomniał nam o sobie Krzysztof Piątek. Polski napastnik wszedł w 46. minucie meczu Herthy Berlin z SC Freiburg i zdobył wyrównującą bramkę. Gospodarze nie dowieźli nawet remisu, bo chwilę po trafieniu Polaka stracili drugiego gola.

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola po kontuzji.

Krzysztof Piątek przez niemal pięć miesięcy leczył kontuzję, która nie tylko wykluczyła go z drugiej połowie poprzedniego sezonu Bundesligi, ale także Euro 2020. W zeszłym tygodniu wszedł na kilkanaście minut z ławki i jego zespół przegrał 0:6 z RB Lipsk. Tym razem otrzymał całą połowę od szkoleniowca w starciu z Freiburgiem.

W 70. minucie polski napastnik doprowadził do remisu. Zmieniający Martona Dardaia zawodnik wykorzystał podanie od Maximiliana Mittelstadta.

Chwilę później Hertha miała jeszcze dwie dogodne okazje. Ekkelenkamp trafił w poprzeczkę, a Boyata uderzył minimalnie niecelnie z główki.

Dla Krzysztofa Piątka to 13. gol w 50. występie dla Herthy. Bilans? Średnio zadowalający, ale oby powrót po kontuzji był dobrym sygnałem i powrotem również do formy znanej nam choćby z Genoi i Milanu.