Oceniamy zawodników Sandecji za mecz z GKS-em Tychy: Fenomenalny Cabaj, beznadziejny Szeliga

8 września 2012, 22:59 | Marcin Rogowski

Sandecja przegrała trzeci mecz na własnym boisku. Tym razem zespołem, który okazał się lepszy był tyski GKS. Zobacz jak oceniliśmy występ podopiecznych trenera Jarosława Araszkiewicza.

Bartosz Wiśniewski w tym sezonie prezentuje równą formę we wszystkich spotkaniach

Marcin Cabaj – Najlepszy zawodnik Sandecji w meczu z GKS. Gdyby nie jego interwencje to biało-czarni nie przegraliby 1:2, ale 1:5. Przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia, ale przez nie dostał 5+, a nie 6. Murowany kandydat do jedenastki kolejki.
Ocena: 5+

Marcin Makuch – Z racji kontuzji Aleksandra został kapitanem zespołu. Jednak ani z roli obrońcy, ani z roli szefa drużyny nie wywiązał się dobrze. Również w ataku nie był tak widoczny jak zawsze. Dodatkowo obciąża go fakt, że to po jego faulu padła pierwsza bramka dla beniaminka.
Ocena: 3-

Mateusz Kowalski – W pierwszych minutach spotkania po jednym ze starć mocno ucierpiało jego kolano. Widać było, że w kolejnych akcjach starał się je chronić, przez co nie był tak waleczny jak zawsze. W doliczonym czasie gry miał szansę wyrównać, ale jego strzał nieprzepisowo zatrzymał jeden z obrońców GKS-u.
Ocena: 3

Kamil Szymura – Pokazał, że jest niemniej waleczny niż Mateusz Kowalski. Wygrał prawie wszystkie pojedynki główkowe. Nieco lepiej mógł się zachować przy straconych bramkach, ale taki zarzut można postawić całej linii defensywnej biało-czarnych.
Ocena: 3+

Wojciech Wilczyński – Najgorszy obrońca Sandecji w tym spotkaniu. Czasami bardziej skupiał się na ofensywie, co skutkowało tym, że źle wywiązywał się z zadań defensora. Dziwi fakt, że trener Araszkiewicz go nie zmienił.
Ocena: 2+

Bartosz Szeliga – Beznadziejny występ młodego pomocnika Sandecji. Jego dobre zagrania można policzyć na palcach u jednej ręki, aż dziwne że został zmieniony dopiero w drugiej połowie.
Ocena: 1

Paweł Leśniak – Bardzo słaby mecz. Zero kreatywności w ofensywie. Natomiast w defensywie przydarzały mu się proste błędy, przez co zawodnicy GKS-u dochodzili do sytuacji strzeleckich.
Ocena: 2

Peter Petran – Poprawny występ Słowaka. Ustrzegł się większych błędów, ale po raz kolejny można zarzucić mu brak zaangażowania w akcje ofensywne.
Ocena: 3

Filip Burkhardt – Popularny „Bury” strzelił drugą bramkę dla Sandecji w tych rozgrywkach. Jednak był to jeden z niewielu pozytywnych epizodów w jego występie. Większość jego podań padała łupem obrońców, a dośrodkowania były tak beznadziejne, że lepiej pozostawić je bez komentarza.
Ocena: 3+

Bartosz Wiśniewski – „Wiśnia” w tym sezonie nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Tak też było w spotkaniu z GKS-em. Z racji kontuzji Aleksandra wystąpił jako nominalny środkowy napastnik, ale częściej był widywany na lewym skrzydle gdzie czuje się znacznie lepiej.
Ocena: 4

Adrian Świątek – W trybie pilnym znalazł się w wyjściowej jedenastce, zastąpił w niej kontuzjowanego Aleksandra. Początkowo popularny „Święty” spisywał się bardzo dobrze, jednak im bliżej końca spotkania tym bardziej były widoczne jego braki kondycyjne.
Ocena: 3

Rezerwowi:

Wojciech Mróz – Trzeci mecz z rzędu rozpoczął na ławce rezerwowych i trzeci raz z rzędu wchodzi na boisko od początku drugiej połowy. Za każdym razem jego wejścia sprawiają, że Sandecja zaczyna grać lepiej w ofensywie. Tak było i tym razem, ale nie przyniosło to efektu w postaci strzelonych bramek.
Ocena: 4

Yuriy Zinyak – Pierwszy występ w tym sezonie Yuriy może zapisać sobie na plus. W przerwie zmienił Petrana, przez co nie zagrał na swojej nominalnej pozycji. Jednak mimo tego spisywał się bardzo dobrze, dzięki czemu ma większe szanse wystąpić w następnym spotkaniu.
Ocena: 4+

Piotr Kosiorowski – Zastąpił miernego Szeligę i wniósł dużo świeżości do akcji ofensywnych Sandecji. Jego rajdy prawą stroną stwarzały dużo problemów zmęczonym zawodnikom GKS-u. Tak jak pozostałym zawodnikom Sandecji, Kosiorowskiemu też brakowało dokładności w ostatnim podaniu.