Ruch Chorzów zremisował w próbie generalnej przed ligą. Mecz z Bytovią został przełożony

23 lutego 2018, 14:44 | Tomasz Kuczyński

W rozegranym w piątek sparingu Ruch Chorzów zremisował z wiceliderem czeskiej II ligi Fotbal Trzyniec 1:1 (1:0). Bramkę dla Niebieskich strzelił Miłosz Przybecki w 39. minucie. Mecz rozegrano na głównej płycie stadionu przy Cichej.

Trener Ruchu Chorzów Juan Ramon Rocha.

Trener Ruchu Juan Ramon Rocha nie mógł skorzystać z obrońcy Santiago Villafane. Argentyńczyk wyjechał do domu w sprawach rodzinnych i ma wrócić w piątek.

- Pierwszy kwadrans nie był zbyt dobry, ale później 30 minut wyglądało już o wiele lepiej - oceniał Rocha, cytowany przez strone Niebiescy.pl. - Stworzyliśmy kilka sytuacji i po pierwszej połowie mogliśmy prowadzić wyżej. Druga część to było spotkanie na średnim poziomie. Przed nami ostatnia prosta do meczu ligowego. W okresie przygotowawczym zrealizowaliśmy wszystko to, co mieliśmy zaplanowane. Wierzę w to, że drużyna będzie gotowa na sto procent. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nas pierwsze spotkanie w kontekście całych rozgrywek. Liczę na to, że będziemy w lepszej formie niż chociażby dzisiaj.

Ruch rozpocznie wiosnę w Nice 1. Lidze od meczu z Bytovią Bytów. Spotkanie miało być rozegrane w sobotę 3 marca, ale zostało przełożone na niedzielę 4 marca (godz. 17).

Powodem przełożenia meczu było wystąpienie do PZPN Komendy Głównej Policji, która motywowała swój wniosek koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z innymi planowanymi na sobotę wydarzeniami sportowymi w regionie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, po konsultacjach z zainteresowanymi klubami, wyznaczył termin rozegrania spotkania Ruchu z Bytovią 4 marca.

We wtorek, 27 lutego, w hali MORiS-u przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędzie się prezentacja drużyny Niebieskich przed ligową wiosną. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 turniejem drużyny Akademii Piłkarskiej Ruchu.. Na godz. 18.30 zaplanowano główny punkt programu, czyli prezentację zawodników i sztabu szkoleniowego Ruchu

Ruch Chorzów – Fotbal Trzyniec 1:1 (1:0)

Miłosz Przybecki (39) - Martin Janosik (57)

Ruch: Bankow (46. Hrdlicka) – Komarnicki, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Urbańczyk (89. Zawal), Walski (89. Trojak) – Przybecki (76. Słoma), Wojciechowski (76. Balicki), Posinković (65. Mello) – Majewski.