Rezerwowi dali zwycięstwo. Puszcza uległa u siebie Rakowowi

12 kwietnia 2015, 09:27 | Tomasz Bochenek/Gazeta Krakowska

Porażką gospodarzy 0:2 zakończył się II-ligowy mecz Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa. Bramki padły w II połowie, zdobyli je zmiennicy - Wojciech Okińczyc (53 min) i Paweł Marchewka (79 min).

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa

To pierwsze w tym roku spotkanie, w którym Puszcza nie zdobyła bramki oraz pierwsza porażka (po 3 remisach i 2 zwycięstwach). - Przynajmniej w pierwszej połowie gra była szarpana, z obu stron. Niestety, po przerwie nam przydarzył się błąd. Błąd w komunikacji między stoperem a lewym obrońcą – i to skutkowało utratą gola - analizował trener niepołomiczan Łukasz Gorszkow. - Później, nie mając nic do stracenia, przeszliśmy na grę trójką w obronie. Powstały trochę większe luki między zawodnikami, co wykorzystał zespół Rakowa...

Kosztownym dla Puszczy błędem było nieporozumienie między Marcinem Biernatem i Michałem Mikołajczykiem. Żaden z nich nie przejął piłki, dzięki czemu zrobił to Okińczyc i, po zaledwie kilkudziesięciu sekundach pobytu na boisku, zdobył gola na 0:1. Inna zmiana w Rakowie też przyniosła bramkowy efekt. Nadziei na remis pozbawił gospodarzy Marchewka, wykorzystując centrę Adama Waszkiewicza.

– Mecz z gatunku „liga szkocka w najlepszym wydaniu” – było dużo fizycznej walki - stwierdził trener gości Radosław Mroczkowski. - Staraliśmy się nie popełnić błędu, przy dużej ilości stałych fragmentów i grze w powietrzu kluczowa była dobra organizacja zespołu. To nam się udało. Może błędy popełniliśmy, ale nie było złych konsekwencji.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)