PolskaPolska
2 : 1
Ekstraklasa.netArgentyna
18:55

Gra naszej kadry nie była cudowna, ale obie akcje, po których padły dla nas gole zasługują na uwagę.

18:53

Mecz może nie był porywającym widowiskiem, ale cieszy zwycięstwo naszej kadry z takim rywalem jak Argentyna.

93'

Koniec meczu! Polacy wygrywają spotkanie z Argentyną 2:1!

93'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Polaków, ale równie dobrze ustawione było krycie i zażegnaliśmy niebezpieczeństwo.

92'

Wawrzyniak obejrzał żółtą kartkę za faul na pomocniku gości.

91'

Blisko strzelenia bramki Argentyna, ale sędzia boczny wskazał pozycję spaloną.

90'

Doliczone zostały 4 minuty przez niemieckiego sędziego.

89'

Na boisku pojawia się debiutant. Klich wchodzi za Lewandowskiego.

88'

Belluschi ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

86'

Błaszczykowski ruszył z piłką w kontrataku, ale za późno zdecydował się na dogranie i stracił piłkę!

85'

Błaszczykowski uderza prosto w mur, a z 60. metrów uderza Cristaldo. Obyło się bez wpadki Szczęsnego.

85'

Kucharczyk ścina z piłką ze skrzydła w stronę pola karnego i zostaje faulowany.

83'

Spięcie między Lewandowskim, a Bolattim. Robert ukarany żółta kartą, a Bolatti uchodzi bezkarnie.

81'

Błaszczykowski rusza z z piłką, ale zostaje faulowany. Nie podnosi się póki co z murawy.

80'

3. zmiana w wykonaniu Franciszka Smudy, za Mierzejewskiego pojawia się Kucharczyk.

79'

Brożek blisko strzelenia gola, ale nie sięgnął piłki!

79'

Mierzejewski dośrodkowuje w pole karne z rzutu rożnego, ale Argentyńczycy wychodzą obronną ręką z tej sytuacji.

78'

Rzut wolny dla Polski, po akcji Błaszczykowskiego.

77'

5. zmiana w drużynie Batisty. Za Piattiego wchodzi Gaitan.

77'

Dudka rusza prawym skrzydłem! Dośrodkowuje na głowę Brożka, ale nasz napastnik znajdował się w bardzo trudnej sytuacji i trafił w ręce Gabbariniego!

76'

15 minut do końca, a w drużynie Polaków dopiero dwie zmiany.

75'

Adam Matuszczyk wchodzi na plac gry za Rafała Murawskiego.

74'

Wojtkowiak fauluje Belluschiego przed pole karnym. Rzut wolny dla Albicelestes.

72'

Polacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

72'

Piatti uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

71'

Mierzejewski zagrywa do Brożka. Strzelec poprzedniego gola mija rywala i wchodzi w pole karne. Piłka wpada w pole karne, ale Mierzejewski uderza w obrońcę Argentyny!

70'

Rzut wolny dla Polski, faulowany Wawrzyniak w akcji ofensywnej.

69'

Jakub Błaszczykowski wbiega z piłką w pole karne, mija bramkarza, ale wypuszcza sobie za daleko piłkę!

68'

Boisko opuszcza zawodnik Legii - Cabral, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Mauro Formica.

67'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Polski! Lewandowski przyjął bezpańską piłkę, zagrał do Błaszczykowskiego, a ten dokładnym podaniem otworzył drogę do bramki Pawłowi Brożkowi! Ładne wykończenie naszego reprezentanta!

65'

Piszczek wbiega z piłką na połowę rywala, ale zostaje faulowany. Wznowią Polacy z 40 metrów.

64'

Polacy wydarli piłkę spod nóg pomocnika gości, ale decydujące podanie jest za mocne i Gabbarini przyjmuje piłkę do nogi.

63'

Świetna akcja dwójkowa Mierzejewskiego i Lewandowskiego! Pomocnik Polski wchodzi z piłką w pole karne i uderza po krótkim rogu, co przewidział Gabbarini! Szkoda, bo to była naprawdę ładna akcja.

61'

Błaszczykowski złapany na spalonym... 50 metrów od bramki Gabbariniego.

60'

Mierzejewski wchodzi w pole karne ,stara się uderzyć głową, ale zderza się z obrońcą Argentyny. Nasz pomocnik jest teraz opatrywany za linią boczną. Gramy w 10.

59'

Akcja Polaków. Dośrodkowanie na głowę Lewandowskiego, Robert próbuje zagrać do Brożka, ale zagranie jest niecelne.

58'

Za dużo niedokładności w grze naszej reprezentacji.

57'

Cristaldo mija rywala i uderza zza pola karnego. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Szczęsnego.

56'

No i mamy zapowiadaną zmianę. Za Grosickiego wchodzi Brożek.

54'

Będzie zaraz zmiana w naszej drużynie. na boisko wejdzie Paweł Brożek.

53'

Mierzejewski zagrywa w pole karne z wolnego, ale Gabbarini piąstkuje futbolówkę poza pole karne.

52'

Polacy przechodzą do ofensywy, Grosicki zagrywa w pole karne do Lewandowskiego, ale nasz napastnik zostaje uprzedzony przez Ansaldiego.

50'

Piatti zagrywa w pole karne, gdzie Belluschi nie potrafi opanować piłki.

49'

Mierzejewski zagrywa do Lewandowskiego, który przerzuca futbolówkę nad jednym obrońcą, ale drugi defensor już nie daje się przejść.

48'

Albicelestes nadal zagrażają naszej bramce. Polacy nie potrafią wyjść z własnej połowy.

48'

Dośrodkowanie Ansaldiego w pole karne i Szczęsny pewnie wyłapuje piłkę.

47'

Słabe wejście Polaków w drugą część spotkania.

46'

GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Mamy wyrównanie! Ruben słabo upilnowany przez naszego defensora trafia pod ręką Szczęsnego!

46'

Zaczynamy drugą połowę i liczymy na kolejne gole naszych reprezentantów!

18:04

3 zmiany w drużynie Argentyny.

46'

46'

46'

18:02

Argentyńczycy wchodzą na murawę.

18:02

W drużynie Polaków jak na razie bez zmian.

18:01

Polacy czekają już w tunelu na rywala.

17:57

W drugiej połowie powinna nastąpić jakaś zmiana, ale na decyzje Smudy musimy jeszcze poczekać.

17:54

Zapraszamy za około 5 minut na dalszą część relacji.

17:53

Ciesz prowadzenie 1:0, ale po "a": mogło być 2:0 i po "b" nie można dopuszczać do takich sytuacji jak w 21. minucie kiedy uratował nas Sczęsny, a tym bardziej pozwalać na oddawanie takich strzałów jak w 33. minucie. Wtedy było bliżej, ale Murawski zachował trzeźwy umysł i wybił piłkę z linii bramkowej.

17:51

- Za mało ruchu, ale myślę, że usprawiedliwia nas plażowa pogoda. Przytkało nas na samym początku, ale musimy się bardziej skoncentrować, bo Argentyna atakuje i może nam strzelić bramkę - powiedział w przerwie Rafał Murawski. - Akurat znalazłem się w tym miejscu, ale nie możemy dopuszczać do takiej sytuacji bo z tego padają głupie bramki - wypowiedział się na temat sytuacji, w której uratował nas wybiciem piłki z linii bramkowej. Murawski w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę, ale uważa że nie zasłużył na nią. - W drugiej połowie nie będę odstawiał nogi - powiedział.

17:47

Polacy prowadzą w tym meczu 1:0 po golu Mierzejewskiego.

45'

Nic ciekawego nie wydarzyło się w ciągu tej minuty i pan Graefe kończy pierwszą część spotkania.

45'

Jedna doliczona minuta do pierwszej połowy.

44'

Cristaldo wrzuca w pole karne, ale obrona naszej kadry wybija poza szesnastkę.

43'

Znowu rzut wolny dla biało-niebieskich. Tym razem na 30. metrze od bramki Wojtka.

42'

Faul Błaszczykowskiego w ataku. Argentyna wznawia na własnej połowie.

41'

Rzut wolny dla Albicelestes, Piatti przeskakuje nad piłką, a uderza Critaldo. Strzał mocny, ale nie sprawiający problemów Szczęsnemu.

39'

Mamy statystykę posiadania piłki po 40 minutach. 52% czasu gry przy piłce znajdowali się Argentyńczycy, co daje nam około 21 minut. Polacy nieco mnie, ok. 19 minut.

38'

Dobra akcja 2 na 1 Polaków. Błaszczykowski zagrywa do niepilnowanego Grosickiego, ale ten zamiast strzelać mija i traci piłkę! Mogło być 2:0!

37'

Mierzejewski leżał na murawie, a Polacy atakowali. Kolejny raz w pojedynku Grosicki - Gabbarini górą golkiper gości.

36'

Grosciki jeszcze raz uderza z daleka, ale Gabbarini ponownie dobrze interweniował.

35'

Piszczek dostaje piłkę do nogi od bramkarza Albicelestes, ale nie decyduje się na strzał i zagrywa do Błaszczykowskiego. Nasz kapitan potknął się i to chyba zadecydowało o niepowodzeniu tego ataku.

34'

Możemy odetchnąć z ulgą, ale nie można dopuszczać do takich sytuacji.

33'

Po błędzie w defensywie Ansaldi przerzuca piłkę nad Szczęsnym i z linii bramkowej wybija jeden z naszych obrońców!

32'

Grosicki po raz kolejny daje się we znaki defensywie gości, ale jego strzał zza pola karnego pewnie wyłapuje Gabbarini.

31'

Po świetnym podaniu Błaszczykowskiego, Piszczek dośrodkował piłkę z linii końcowej wprost na głowę Grosickiego, ale Kamil minimalnie chybił!

29'

Argentyńczycy rozegrali piłkę w swoim stylu, ale udało się wybić piłkę na rzut rożny.

29'

W poprzedniej sytuacji Albicelestes popełnili dwa błędy, które zadecydowały o utracie gola. Trzeba jednak pochwalić Murawskiego i Lewandowskiego, którzy byli głównymi konstruktorami tego gola.

27'

Dobra akcja Polaków. Błaszczykowski dogrywa do Lewandowskiego, ale ten zamiast postarać się dograć oddał strzał i w efekcie piłka wyszła za linię z dala od bramki Argentyńczyków.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Polski! Adrian Mierzejewski strzela gola po bardzo ładnym podaniu Lewandowskiego!

25'

Cristaldo próbuje górnej piłki do Piattiego, ale zagrywa za mocno i Szczęsny pewnie łapie futbolówkę.

23'

Pierwsza indywidualna kara. Żółtą kartkę obejrzał Rafał Murawski.

22'

Można się złapać za głowę, bo nie może dochodzić do takich błędów w obronie. Słabe krycie naszej kadry.

21'

Ruben zagrywa piłkę w pole karne do Piattiego, który trafia w świetnie interweniującego Szczęsnego!

20'

Akcja Polaków, Mierzejeski zagrywa w pole karne, ale piłka zatrzymuje się na pierwszym defensorze.

18'

Pierwszy strzał na bramkę Szczesnęgo zostaje oddany przez Cristaldo, ale piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

17'

Statystyka posiadania piłki chyba po stronie Polaków, ale gra obu drużyn pozostawia wiele do życzenia.

16'

Pierwszy kontakt Szczęsnego z piłką. Nasz bramkarz wybija piłkę spod własnej bramki.

15'

Mierzejewski uderza z wolnego po ziemi obok muru, ale dla Gabbariniego nie było to zaskoczeniem i pewnie złapał piłkę.

14'

Lewandowski ładnie urywa się dwóm obrońcą i trzeci decyduje się na faul.

12'

Przejęcie piłki przez Polaków na połowie, wywiązuje się ciekawa kontra, ale Wawrzyniak nie potrafi przejść rywala i na tym koniec naszego ataku.

11'

Jedna z pierwszych prób ataku Argentyny zakończona beznadziejnym podaniem.

10'

Dobre przerzucenie piłki na drugą stronę, ale Wawrzyniak za mocno dograł w pole karne.

9'

Błaszczykowski próbował się przedrzeć na prawej stronie, ale dwa razy trafił piłką w rywala.

8'

Albicelestes bronią tylko na własnej połowie, Batista postanowił zabezpieczyć tyły po ostatnim blamażu z Nigerią.

7'

Polacy ładnie rozegrali na małej przestrzeni, ale nie wywiązała się z tego żadna groźna sytuacja.

5'

Jodłowiec przerwał akcję Argentyńczyków wybiciem na aut.

5'

Polacy będą wznawiać na swojej połowie po faulu na Dudce.

4'

Reprezentanci Argentyny jak na razie spokojnie nie rwą się do szybkich ataków.

3'

Mamy również pierwszy rzut wolny dla Argentyny.

2'

Gabbarini nie porozumiał się ze swoim defensorem, ale obyło się bez straty gola.

2'

Pierwsza akcja Polaków. Wawrzyniak wchodzi lewą flanką i mamy pierwszy korner dla naszych.

1'

Pierwsze podanie Dudki na stronę do Błaszczykowskiego, ale piłka wychodzi na aut.

1'

Pan Graefe rozpoczyna to spotkanie!

16:59

Zmiana stron, zaczniemy na lewej (os strony kamery) połowie.

16:59

Kapitanem naszej kadry oczywiście Jakub Błaszczykowski. Losowanie w obecności obu liderów i zaraz zaczynamy.

16:58

W wyjściowej jedenastce Aregentyny zagra grający na co dzień w Legii Warszawa - Alejandro Cabral.

16:57

Na stadionie Legii wybrzmiewa teraz "Mazurek Dąbrowskiego". Na trybunach znikoma ilość widzów.

16:56

Mamy już podaną wyjściową jedenastkę naszej reprezentacji. Można zauważyć, że obyło się bez zaskoczeń.

16:53

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę, mecz rozpocznie się za ok. 5 minut.