Wtorek, 11 października 2011, godz. 20:30
BiałoruśBiałoruś
0 : 2
PolskaPolska
94'

Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Polska po bardzo dobrej grze wygrywa 2:0. To 10 wygrana za kadencji selekcjonera Smudy. Za uwagę dziękuje Daniel Kawczyński. A Wam jak podobał się mecz ?

92'

Mogło być 3:0 ! Fantastyczne podanie dostał Lewandowski i mógł wyjść sam na sam, gdyby Wieremiko nie wyszedł poza pole karne i nie zabrał mu piłki.

88'

Także zmiana w Białorusii. Na placu gry zjawia się piłkarz Lech Poznań - Siergiej Kriwec. Na ławkę rezerwowych wędruje Rudzik.

88'

Gol w miejsce Peszki

82'

Kałczek ogląda żółtą kartkę.

81'

Także trener Stange dokonuje zmiany. Brutalnie grającego Kornilenko zmienia Bordaczow.

80'

Czwarta zmiana w ekipie Smudy. Perquis za Dudke.

79'

Wawrzyniak podał w pole karne do Lewandowskiego, ale jego uderzenie obronił Wieriemko.

77'

Polska w ostatnich momentach niezbyt kwapi się do ataku.

73'

Jodłowiec w miejsce Murawskiego

72'

Błaszczykowski fantastycznie odegrał do Rybusa, lecz ten fatalnie dośrodkował.

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL !!!!!!!! Peszko fantastycznie dośrodkował z lewej strony, a w polu karnym niepokryty Lewandowski dostawił nogę i podwyższył na 2:0 !!

69'

Moment nieciekawej gry. Miejmy nadzieję, że Polacy pokażą jeszcze coś ciekawego :) Ich gra wygląda bardzo dobrze, choć nie zapominajmy o klasie rywala.

65'

Akcje Polaków są dość dynamiczne, niestety w trakcie prowadzenia często zdarza się niedokładne podanie

61'

Rybus zmienia Mierzejewksiego

61'

Życzenie kibiców spełnione. Za Brożka pojawia się Lewandowski.

60'

Płoskonny po wrzutce Mierzejewskiego zagrał ręką w polu karnym ! To powinien być karny ! Sędzia niestety zaspał

59'

Kulczi huknął zza szesnastki nad poprzeczką. Dobra postawa naszej obrony, która nie dopuszcza rywali pod pole karne Fabiańskiego. Bramkarz Arsenalu dzisiaj bezrobotny

56'

Nasi wschodni sąsiedzi zgarnęli dobre zagranie Mierzejewskiego

54'

Murawski przejął podanie Rudzika i zagrał do Brożka, który nie poradził sobie z przyjęciem

51'

Białoruś nieco pewniejsza w obronie, Polacy trochę bez animuszu. Tymczasem kibice domagają się wejścia na plac gry Roberta Lewandowskiego.

47'

Dobrą szansę miał Błaszczykowksi, niestety źle odegrał do Piszczka.

46'

Woronkow za Smitowa

46'

Płoskonny wszedł za Wierchowcowa

46'

W przerwie trener Bernd Stange dokonał aż potrójnej zmiany. Bramkarz Żewnowa zmienił Wieriemko

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

21:28

Paweł Brożek w pierwszej połowie meczu. Paweł Brożek wybiegł w podstawowym składzie Polaków na mecz z Białorusią

45'

Koniec pierwszej połowy. Polska wygrywa 1:0 po trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego. Grą co prawda specjalnie nie błyszczy, ale w obronie spisuje się bezbłędnie i stwarza sytuacje bramkowe.

45'

Muszą grać pewnie i nie pozwolić przejąć piłki przez rywala w naszym polu karnym. Inaczej popełniając takie błędy stracimy dużo bramek.- M.P. . Na szczęście jak na razie dobrze radzimy sobie w obronie i oby taka tendencja utrzymywała się aż do ostatniego meczu w Euro 2012 :)

42'

Białoruś niewiele czerpie z gry. Jedyne zagrożenie może stworzyć po stałych fragmentach, lecz tego nie czyni.

39'

Kornilenko fauluje będącego bez piłki Peszko. Słuszna żółta kartka.

38'

Perquis po kornerze Mierzejewskiego, uderza nad bramką z... przewrotki

37'

Polacy cały czas szukają okazji bramkowych i zmuszają do dużego wysiłku defensywę przeciwników

33'

Jeśli tak będziemy wykonywać stałe fragmenty jak ostatnio Błaszczykowski, to o sukcesie na Euro nie ma co myśleć" Ja ogólnie na sukces szczególnie nie liczę :D - Sebastian. Zależy kto jakie ma oczekiwania :)

32'

GOOOOOOOOOOOOOOLL !!!!!! Fantastyczne górne podanie w pole karne posłał Murawski. Tam był Błaszczykowksi, który naciskany przez obrońców zdołał się uwolnić i z czystej pozycji ulokował piłkę między słupkami.

31'

Kolejna szansa Polaków ! Piłka za sprawą wrzutki z kornera Mierzejwksiego trafia wprost na głowę Wasilewskiego, niestety następnie łapie ją bramkarz.

29'

Wspaniały rajd Peszki ! Pomocnik FC Koeln pomknął lewym skrzydłem, minął kilku obrońców i dopiero w polu karnym futbolówkę wybił mu Wierchowcow

24'

Znakomita akcja Polaków ! Polański zagrał na prawą stronę do Mierzejewski, ten pozostawiony zupełnie bez opieki obrońców huknął nad poprzeckzą

22'

Po kontrataku mieliśmy rzut rożny. Po wrzutce Mierzejewskiego najwyżej w polu karnym wyskoczył Perquis i piłka po jego główce o kilka centymetrów minęła prawy słupek.

20'

Kolejna próba Białorusinów. Kornilenko przymierzył na szczęście obok słupka

20'

Jeśli tak będziemy wykonywać stałe fragmenty jak ostatnio Błaszczykowski, to o sukcesie na Euro nie ma co myśleć

19'

Smitow fauluje Błaszczykowskiego i otrzymuje żółty kartonik.

18'

Białoruś w natarciu. Zza pola karnego niecelnie strzelał Kulczi.

15'

Ponad kwadrans gry za nami i ciągle nie byliśmy świadkami ani jednej sytuacji bramkowej. Przed chwilą na lewym skrzydle padł Peszko, ale wykonanie rzutu wolnego pozostawiało wiele do życzenia. Polska niby przeważa, niestety nic z tego nie wynika

13'

Piszczek wrzuca w kierunku Peszko, ten fatalnie główkuje w polu karnym

10'

Brożek nie przyjął dalekiego podania. Jak na razie w Wiesbaden nie mamy wielu emocji. Polska nie może przejąć wyraźnej inicjatywy, ale powoli wydaje się rozkręcać.

8'

Nieporozumienie Perquisa i Wasilewskiego mogło zakończyć się groźnym natarciem Białorusinów. Na szczęście skończyło się na strachu...

4'

Gramy pressingiem, czym doprowadzamy rywali do utraty nerwów i strat

3'

Pierwsze minuty z przewagą naszych. Po rzucie rożnym wywalczonym przez Mierzejewskiego, lekko zakotłowało w polu karnym Białorusinów. Uderzać próbował Perquis, niestety został zablokowany.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał. Od środka "biało-czerwoni"

20:26

Tymczasem obie drużyny zameldowały się już na murawie. Na razie wysłuchujemy hymnów :)

20:24

Niektóre typy dość irracjonalne :) Czyżby stowarzyszenie z reżimem Aleksandra Łukaszenki ? :)

20:22

"Tak, jesteśmy zaskoczeni. Gdzie Robert Lewandowski ?" - Patryk. Wydaje mi się, że nie ma powodów do zdziwienia. Trener Franciszek Smuda chce na podstawie dzisiejszego meczu podjąć decyzję co do la podstawowych ogniw naszej kadry.

20:13

Od kilku godzin znamy już skład Polaków. Zaskoczeni?

20:11

Niestety nie w Polsce, a za zachodnią granicą Polacy zagrają kolejny mecz towarzyski. Przeciwnikiem jest Białoruś, a Smuda zapowiada, że od dziś kadra uczy się wygrywać. Trzymamy kciuki.