Czwarta liga. Rezerwy Radomiaka Radom pokonały Hutnika Huta Czechy. Zagrał Mateusz Radecki i zdobył bramkę

25 października 2020, 13:03 | Włodzimierz Łyżwa

W meczu trzynastej kolejki ostatniej z rundy jesiennej czwartej ligi, Radomiak II Radom pokonał Hutnika Huta Czechy. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami zagrał w tym meczu Mateusz Radecki i strzelił pierwszego gola. - Mateusz Radecki jest już gotowy do gry i sam chciał wystąpić w meczu rezerw - mówił Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

Mateusz Radecki zagrał 45 minut w meczu rezerw Radomiaka z Hutnikiem Huta Czechy.

[b]Radomiak II Radom - Hutnik Huta Czechy 4:0 (2:0)[/b]
[b]Bramki:[/b] Mateusz Radecki 43, Jakub Podsiadło 45, Łukasz Wiech 55 z karnego, Hubert Białogłowicz 75.
[b]Radomiak II:[/b] Kryczka (61 Pajączek) - Łyko (80 Grotek), Wiech, Wołczyński (83 Klimas), Markiewicz, Dorożyński (75 Białogłowicz), Ebwelle, Podsiadło (90 Stępniewski), Radecki (46 Nowakowski), Scheidt, Diane (87 Pankowski).

Mateusz Radecki grał w Radomiaku do rudny wiosennej sezonu 2010/2011 do końca sezonu 2015/2016. Później odszedł do Wigier Suwałki, a następnie trafił do zespołu ekstraklasy Śląska Wrocław. Przez ostatni rok nie grał, leczył kontuzję. Wrócił we wrześniu do Radomiaka. Przez kilka tygodni trenował indywidualnie, a później z zespołem. Sztab trenerski uznał, że Mateusz Radecki już jest gotowy do gry. Przetarciem był występ w zespole rezerw.

Zagrał w wyjściowym składzie i w 43 minucie po indywidualnej akcji strzelił gola. W ostatniej akcji pierwszej połowy minimalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem Hutnika. Został zmieniony po 45 minutach, bo takie były założenia, że zagra tylko pierwszą połowę.
Ostatnią bramkę w barwach Radomiaka strzelił 22 maja 2016 roku w meczu drugiej ligi z GKS w Tychach. W 86 minucie pokonał bramkarza GKS i Radomiak wygrał 1:0.
W środę Radomiak o ligowe punkty zagra z ... GKS Tychy w Radomiu. Początek tego meczu o godzinie 13.
Mateusz Radecki jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na ten mecz.

W pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Jakub Podsiadło. W 55 minucie za faul na Jakubie Podsiadło, sędzia podyktował rzut karny. Na gola jedenastkę zamienił Łukasz Wiech. Wynik meczu ustalił Hubert Białogłowicz.

[B]POLECAMY RÓWNIEŻ:[/B]

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami [HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma