Puszcza Niepołomice lepsza od pucharowego pogromcy Cracovii

29 marca 2015, 17:05 | Tomasz Bochenek/Gazeta Krakowska

Puszcza Niepołomice odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku. Passę remisów przełamała w meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński, wygrywając 2:1. Oba gole dla gospodarzy zdobył Adrian Gębalski.

Puszcza Niepołomice lepsza od pogromcy Cracovii

PLFA I. Królowie rozgromili Tytanów na inaugurację

Ekipa ze Stargardu Szczecińskiego, którą w środę czeka pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski z Lechem Poznań, nie wystąpiła w najsilniejszym składzie. Z ławki mecz oglądał m.in. podstawowy bramkarz Marek Ufnal. Zastępujący go Andrzej Budnik skapitulował już w 14 min – gdy w efekcie centry z wolnego Piotra Madejskiego w polu karnym Błękitnych powstało zamieszanie, a w nim najprzytomniej zachował się Gębalski.

Puszcza miała więcej z gry, mogła w I połowie podwyższyć wynik (niecelnie główkował Adrian Napierała, Piotr Madejski po solowej akcji huknął tuż nad bramką), ale na przerwę niepołomiczanie schodzili w gorszych nastrojach, bo po centrze Bartłomieja Zdunka do wyrównania doprowadził Sebastian Inczewski.

W drugiej połowie gra była mniej poukładana, mecz mniej ciekawy. Gospodarze długo nie potrafili stworzyć zagrożenia przed bramką Błękitnych. W 82 min, po rzucie rożnym wykonanym przez Michała Mikołajczyka, błąd popełnił jednak Budnik - odbił piłkę przed siebie, a Gębalski opanował ją i strzelił na 2:1.

Puszcza Niepołomice – Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Gębalski 14, 1:1 Inczewski 44, 2:1 Gębalski 82

Puszcza: Staniszewski – Cichy, Napierała, Lepiarz, Mikołajczyk – Madejski (43 Lampart), Strózik (53 Uwakwe), Gawęcki, Zaremba (66 Maluga) – Gębalski, Stepankow

Błękitni: Budnik – Kosakiewicz (46 Piskorz), Liśkiewicz, Baranowski, Gutowski (46 Poczobut) – Więsek (53 Wiśniewski), Fijałkowski, Kotłowski, Zdunek – Flis, Inczewski (67 Zieliński)

Żółte kartki: Napierała, Lepiarz – Kotłowski, Zieliński

Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska)