Zagłębie LubinZagłębie Lubin
2 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
94'

Piłka meczowa dla Jagiellonii. Po dalekim wykopie Ivan Runje strzela głową obok bramki, i sędzia Paweł Pskit kończy mecz! Zagłębie Lubin pokonuje Jagiellonię w walce o 1/8 finału Pucharu Polski. 20 września rywalem będzie GKS Tychy lub Cracovia (do 113. minuty jest remis 1:1).

93'

Jakub Świerczok strzela zza pola karnego obok bramki gości.

93'

Karol Świderski i Cillian Sheridan na spalonym. Konrad Forenc nie spieszy się z wybiciem piłki.

92'

Z kontrą ruszyli "Miedziowi". Po zagraniu Pawła Żyry Filip Starzyński strzela obok bramki Damiana Węglarza.

90'

Litwin uderza w jednoosobowy mur, który podbija piłkę, a ta wpada za plecy zaskoczonego Konrada Forenca!

Cztery minuty doliczone..

90'

GOL ARVYDASA NOVIKOVASA NA OTARCIE ŁEZ

89'

Żółtka kartka dla Daniela Dziwniela za niepotrzebny faul taktyczny.

88'

Paweł Żyra wchodzi w miejsce Łukasza Janoszki na ostatnie minuty.

86'

Karol Świderski nie trafia do prawie pustej bramki. Dodatkowo był na spalonym.

85'

Białostoczanie walczą o honorowo-kontaktową bramkę. Arvydas Novikovas w narożniku... Po interwencji Aleksandara Todorovskiego jeszcze jeden.

82'

Filip Starzyński miał idealną pozycję do strzału z rzutu wolnego. Piłka szybuje tuż obok lewego słupka!

80'

4 839 widzów, w tym blisko 100 z Białegostoku, na stadionie.

79'

Mogła być bramka kontaktowa! Ivanowi Runje brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę i skierować ją do pustej bramki "Miedziowych".

77'

Damian Węglarz uprzedził Jakuba Świerczoka czyhającego na piłkę po centrze Daniela Dziwniela.

76'

Zdaniem sędziego w walce dwóch przewinił obu drużyn przewinił Arvydas Novikovas. Wcześniej bezradny Cillian Sheridan wybija piłkę 40 metrów... na aut.

73'

Arkadiusz Woźniak kończy występ w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Jakub Świerczok.

70'

... a za Dawida Szymonowicza pojawia się Fedor Cernych.

70'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Karol Świderski zmienia Dmytro Chomczenowskyja...

67'

Daniel Dziwniel pojawia się za kontuzjowanego Sasę Balicia.

66'

(Poza boiskiem) Marian Kelemen ukarany żółtą kartką za dyskusje.

65'

Przerwa w grze. Trudy spotkania wdają się we znaki Sasy Baliciowi.

65'

Zmiana taktyczna w ekipie gości. Ivan Runje zmienia Łukasza Sekulskiego.

64'

Gospodarze szybko wznowili grę z rzutu wolnego. Piłka trafia do Łukasza Janoszki, który pokonuje Damiana Węglarza!

64'

ŁUKASZ JANOSZKA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

62'

Faul taktyczny Bartosza Kwietnia na rywalu. Sędzia bez wahania wyjmuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

61'

To powinien być remis! Cillian Sheridan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem "Miedziowych", który okazał się górą!

60'

Nie udało się oddać strzału na bramkę Konrada Forenca.

59'

Cillian Sheridan znowu zblokowany. Korner.

58'

Napastnicy Jagiellonii ruszyli na obronę Zagłębia, ale sędzia niepotrzebnie przerywa grę - dopatrzył się faulu na Tarasaie Romanczuku w środku pola.

56'

W 81. minucie GKS Tychy wyrównuje w meczu z Cracovią po golu Daniela Tanżyny!

54'

Solowa akcja białostoczan przynosi rzut wolny z ok. 26 metrów od bramki Konrada Forenca. Piłka przecisnęła się przez nieszczelny mur, wychodząc poza linię końcową. Rzut rożny bez zagrożenia pod bramką Zagłębia.

53'

Filip Starzyński decyduje się na strzał z rzutu wolnego z dalszej odległości. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

52'

Żółta kartka dla Bartosza Kwietnia za faul na Bartłomieju Pawłowskim.

51'

Ziggy Gordon tak blokuje wrzutkę aktywnego Sasy Balicia.

50'

Piłka po strzale Arkadiusza Woźniaka w znacznej odległości mija bramkę Jagiellonii.

49'

W odpowiedzi atak "Miedziowych". Bartłomiej Pawłowski zyskał rzut rożny, lecz nie więcej z niego nie wynikło. Damian Węglarz z "piątki".

47'

Cillian Sheridan wywalczył szybko korner dla swojej drużyny. Wybita piłka trafia pod nogi Dmytro Chomczenowskyja, który strzela niecelnie.

46'

Druga odsłona rozpoczęta!

20:57

Wracamy do Lubina na drugie trzy kwadranse meczu o 1/8 finału Polski. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Jagiellonią.

20:51

Pierwsze trzy kwadranse mogą się podobać! Obie strony walczą o każdą piłkę, stwarzają sporo okazji, ale ciut bardziej konsekwentni są gospodarze. Jedna kombinacyjna akcja przyniosła prowadzenie, które przybliża do 1/8 finału Pucharu Polski.

Po godzinie w Tychach GKS przegrywa z Cracovią 0:1 po golu Adama Dei.

46'

Po doliczeniu jednej minuty sędzia Paweł Pskit kończy pierwszą połowę. W walce o 1/8 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin prowadzi przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok po golu Jarosława Kubickiego.

44'

Obrona Jagi radzi sobie z wrzutką Bartłomieja Pawłowskiego na wysokości bliższego słupka.

44'

Sasa Balić radzi sobie z wrzutką Guilherme. Po chwili Jakub Tosik wywalczył rzut rożny.

43'

Atak lubinian lewą stroną przynosi rzut rożny. Filip Starzyński ustawia piłkę przy chorągiewce, po czym kopie ją... na aut po drugiej stronie pola karnego rywala.

39'

Jakub Tosik strzela głową obok bramki Damiana Węglarza.

38'

Strzelona bramka dodaje +10 do animuszu w poczynania Zagłębia. Jednak obrona Jagiellonii radzi sobie w opresji przed własnym polem karnym.

35'

"Żółtko" dla Łukasza Janosika.

34'

Podręcznikowa kontra "Miedziowych" przynosi prowadzenie! Jakub Tosik wypuszcza Bartłomieja Pawłowskiego, który szybko podaje do Arkadiusza Woźniaka. Ten w "szesnastce" wykłada piłkę Jarosławowi Kubickiemu, który spokojnie kieruje ją do siatki!

34'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! JAROSŁAW KUBICKI!!!

33'

Ostatnie minuty są raczej ze wskazaniem na drużynę prowadzą Piotra Stokowca. Centra z bocznego sektora mija jednak bramkę Damiana Węglarza w bezpiecznej odległości.

30'

Przerwa w grze. W walce o piłkę ucierpiał Łukasz Janoszka.

28'

Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Zagłębia.

27'

To mogło zakończyć się golem! Arvydas Novikovas trochę za mocno wygonił się z pola karnego gospodarzy i strzela obok bramki. Sędzia wskazuje jednak na róg.

26'

W odpowiedzi Dmytro Chomczenowskyj strzela obok bramki "Miedziowych". Po drodze był rykoszet - rzut rożny... nie przynosi zagrożenia.

25'

Po akcji Filipa Starzyńskiego Sasa Balić strzela obok bramki Jagiellonii.

23'

Arvydas Novikovas upomniany żółtą kartką za faul na Jakubie Tosiku.

20'

Zblokowany strzał Bartosza Kwietnia głową wychodzi na... rzut rożny. Tym razem z prawej strony.

19'

Rzut wolny dla gości z ok. lewej chorągiewki. Słabe dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa trafia w Arkadiusza Woźniaka. Ten wybija piłkę na korner.

17'

"Żywy" pierwszy kwadrans w Lubinie. Obie strony stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, ale golkiperzy (z niewielką pomocą przyjaciół) "trzymają" bezbramkowy remis.

14'

Ustawiony na linii bramkowej Sasa Balić ratuje swój zespół przed utratą gola! Wybija piłkę po główce Bartosza Kwietnia!

13'

Konrad Forenc broni nogami strzał CIlliana Sheridana. Jagiellończycy mają jednak rzut rożny.

11'

Kolejny atak Zagłębia prawą stroną. Lekko przeciągnięte dośrodkowanie wychodzi poza linię końcową. Damian Węglarz z "piątki".

9'

Damian Węglarz broni strzał Łukasza Janoszki z ostrego kąta!

8'

Cillian Sheridan mógł szybko wpisać się na listę strzelców! Uderza z woleja, po centrze Arvydasa Novikovasa, tuż obok lewego słupka. Po drodze był jednak rykoszet, który zapewne uratował gospodarzy przed utrata bramki!

7'

Łukasz Janoszka decyduje się na strzał z dalszej odległości. Chociaż posłał piłkę wysoko nad bramką, to i tak został nagrodzony brawami.

6'

Guilherme próbował urwać się lewą stroną Powiodła mu się tak sztuka, ale piłkę po jego dośrodkowaniu wybija Jarosław Jach.

4'

Z odpowiedzią ruszyli wicemistrzowie Polski. Akcję przed własnym polem karnym przerywa Bartosz Kopacz.

3'

Po chwili dobrą interwencją popisuje się Dawid Szymonowicz. W ostatniej chwili blokuje strzał Arkadiusza Woźniaka.

2'

Od razu do ataku ruszyli gospodarze. Podanie prostopadłe Filipa Starzyńskiego było dalekie od ideału, bez adresata.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

19:58

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

19:53

Powoli przenosimy się na stadion w Lubinie, gdzie dosłownie za kilka chwil rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita!

19:47

Zwycięzca tej pary zmierzy się w kolejnej rundzie z GKS-em Tychy lub Cracovią.

19:45

Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hladun - Filip Jagiełło, Alan Czerwiński, Adam Buksa, Daniel Dziwniel, Paweł Żyra, Jakub Świerczok.

19:42

Rezerwowi Jagiellonii: Marian Kelemen - Fedor Cernych, Łukasz Burliga, Rafał Grzyb, Martin Pospisil, Ivan Runje, Karol Świderski.

19:40

Jeszcze niedawno śledziliśmy mecze 4. kolejki Ekstraklasy, a od wczoraj trwają spotkania Pucharu Polski. Nie inaczej jest dzisiaj, gdzie za 20 minut zmierzą się... lider i wicelider najwyższej w kraju klasy rozgrywkowej. Emocje (raczej) gwarantowane!