Stal Stalowa WolaStal Stalowa Wola
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
94'

KONIEC! Sensacja w Stalowej Woli! Lechia przegrała 2:1 z drugoligową Stalą i pożegnała się z Pucharem Polski!

93'

Damian Łanucha ukarany żółtą kartką.

91'

Michał Michałek uderza prosto na bramkę Lechii, ale Mateusz Bąk broni.

90'

Lechia jeszcze prze cztery minuty może zmienić wynik spotkania.

89'

Michał Mistrzyk złapany na spalonym.

87'

Ależ szansa Lechii! Ariel Borysiuk uderzał piłkę zza pola karnego, ale ta powędrowała dosłownie kilka milimetrów od bramki gospodarzy!

85'

To mogła być świetna akcja Stali, ale Mikołajczak źle dograł piłkę do kolegów.

83'

Radosław Mikołajczak ukarany żółtą kartką.

82'

Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka spotkania. Lechii wystarczy tylko jedna bramka, by doprowadzić do dogrywki.

80'

Maciej Makuszewski ukarany żółtą kartką.

78'

Przemysław Żmuda ukarany żółtą kartką.

77'

Zmiana w Stali, z boiska schodzi Sekulski, zastąpi go Michałek.

76'

Goooool! Piotr Grzelczak!!

76'

Znów niecelny strzał, tym razem w wykonaniu Damiana Łanucha.

75'

Bardzo niecelny strzał Marcina Pietrowskiego.

74'

Piłka znów w bramce Lechii, strzelał Łukasz Sekulski, ale sędzia odgwizdał spalonego.

72'

Ostatnia zmiana z Lechii, Marcin Pietrowski zastąpi Vranjesa.

71'

Przemysław Żmuda niecelnie strzela na bramkę Lechii.

70'

Zmiana także w Stali, plac gry opuści Wrona, zastąpi go Bartkiewicz.

68'

Zmiana w Lechii, z boiska schodzi Możdżeń, w jego miejsce pojawia się Aleksić.

66'

Michał Mistrzyk z łatwością minął trzech zawodników Lechii, ale koniec końców za słabo dośrodkował.

64'

Gra jest zacięta, obie strony atakują raz po raz. Na razie jednak lepszą skutecznością odznaczyli się gospodarze.

61'

Mateusz Możdżeń ukarany żółtą kartką.

60'

Nikola Leković strzela, ale piłka trafia tylko w słupek bramki Stali!

59'

Popis nieskuteczności obu drużyn, tym razem niecelny strzał oddał Maciej Makuszewski.

58'

"Piłeczka" jest teraz po drugiej stronie, Łukasz Sekulski strzelał na bramkę Lechii, ale Mateusz Bąk pewnie broni.

57'

Piotr Grzelczak oddał strzał, jednak niecelny. Piłkarze Lechii mają dziś problem z celnością.

55'

Bartłomiej Pawłowski opuści plac gry, zastąpi go Maciej Makuszewski.

53'

Drugoligowa Stal prowadzi z Lechią już 2:0! Tym razem po dośrodkowaniu w pole karne do piłki dopadł Tomasz Płonka, który pięknym strzałem z woleja pokonał Bąka nie dając mu nawet szansy na obronę.

52'

Goooooool! Tomasz Płonka!!!

49'

Michał Mistrzyk pędził lewą stroną, ale jego podanie zmarnował jeden z piłkarzy Stali i nawet nie trafił w światło bramki Lechii.

48'

Ariel Borysiuk został sfaulowany, sędzia dyktuje rzut wolny, który wykonuje Mateusz Możdżeń. Były piłkarz Lecha Poznań trafił jednak prosto w golkipera Stali.

47'

Lechia rozpoczęła drugą połowę z rozmachem, groźne uderzenie Grzelczaka powędrowało obok lewego słupka bramki Wietechy.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

16:55

46'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lechia Gdańsk sensacyjnie przegrywa ze Stalą 0:1.

45'

Po dośrodkowaniu Vranjesa Bartłomiej Pawłowski głową trafił tuż obok słupka.

44'

Antonio Colak ucierpiał w starciu z rywalem i sztab medyczny Lechii musiał interweniować. Po kilku chwilach zawodnik z opatrunkiem na głowie wrócił na plac gry.

42'

Antonio Colak znów strzela, ale znów niecelnie.

41'

Tomasz Płonka pędził na bramkę Lechii, ale tym razem został zatrzymany przez obrońców gdańskiej drużyny.

40'

Lechia mogła szybko doprowadzić do wyrównania, ale Antonio Colak uderzał zbyt lekko, aby jego strzał zaskoczył golkipera Stali.

39'

Stal Stalowa Wola niespodziewanie obejmuje prowadzenie! Po uderzeniu z rzutu wolnego Adrian Płonka podawał do Dawida Kałata, a ten z bliskiej odległości pokonał Bąka.

38'

Goooooool!! Dawid Kałat!!

35'

Dośrodkowanie Mateusza Możdżenia powędrowała prosto na bramkę Stali, ale piłkę głową odbił Tomasz Wietecha.

32'

Lechia miała szansę na przeprowadzenie niezłej akcji, ale sędzia odgwizdał faul na Michale Czarnym.

30'

Piotr Wiśniewski wykonuje rzut wolny.

28'

Strzał Radosława Mikołajczaka, ale Mateusz Bąk pewnie broni.

27'

Dośrodkowanie Vranjesa wpada prosto w ręce Wietechy.

26'

Piłkarze Lechii stracili piłkę jeszcze na połowie Stli, dlatego też Tomasz Płonka zdołał wyprowadzić kontratak zakończony uderzeniem na bramkę Lechii. Mateusz Bąk popisał się jednak udaną interwencją.

24'

Seria stałych fragmentów dla Stali, tym razem Mateusz Kantor uderzał z rzutu rożnego, ale nie przyniosło to zagrożenie pod bramką Bąka.

23'

Mateusz Kantor dośrodkowywał z rzutu wolnego, defensorzy Lechii wybijają piłkę.

22'

Piotr Wiśniewski strzelał z rzutu wolnego, Piotr Grzelczak uderzał głową, broni Tomasz Wietecha.

21'

Po dwudziestu minutach gry większą inicjatywę widać po stronie Lechii, jednak piłkarze Stali bronią się na własnej połowie i czekają na moment, w którym będą mogli wyprowadzić kontratak.

20'

Strzał głową Antonio Colaka, ale świetną interwencją popisuje się Tomasz Wietecha.

19'

Vranjes uderzał z rzutu wolnego, najwyżej do piłki wyskoczył Dźwigała, ale nie sprawił zagrożenia golkiperowi Stali.

17'

Ależ zamieszanie pod bramką Lechii! Mikołajczak posłał prostopadłe podanie w kierunku Płonki i znalazł się w sytuacji sam na sam z Bąkiem, ale ostatecznie trafił tylko ponad poprzeczkę.

16'

Stojan Vranjes wykonał rzut rożny, niecelnie.

15'

Tomasz Płonka pędził prawą flanką, minął jeszcze po drodze Adama Dźwigałę, ale po próbie dośrodkowania piłkę złapał Mateusz Bąk.

14'

Piotr Wiśniewski uderzał, jednak tuż obok słupka.

13'

Kolejny rzut wolny dla Lechii, z odległości około czterdziestu metrów uderzał Ariel Borysiuk, ale trafił w jednego z piłkarzy Stali.

12'

Jak na razie żadna ze stron nie stworzyła sobie groźnej sytuacji strzeleckiej.

11'

Pawłowski dwukrotnie próbował dograć piłkę do swoich kolegów w okolice pola karnego Stali, ale dwa razy z rzędu futbolówkę przechwycili gospodarze.

9'

Nikola Leković sfaulowany, sędzia wskazuje na rzut wolny z odległości około 30 metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Mateusz Możdżeń, ale uderza mocno niecelnie.

7'

Grzelczak zagrywał w kierunku Lekovica, ale całą tę akcję przerwał jeden z defensorów Stali.

6'

Piłkę ze stałego fragmentu gry uderzył Mateusz Kantor, ale defensorzy gdańskiej drużyny oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

6'

Rzut wolny dla Stali z prawej strony boiska.

5'

Faul w ataku Antonio Colaka, sędzia nie odgwizduje jednak przewinienia.

4'

Akcja gospodarzy wrzutka z lewej strony nie zagroziła jednak bramce Bąka i pewnie rozprawili się z nią obrońcy Lechii.

3'

Murawa nadaje się już do gry, z autu wznowili goście.

2'

Kibice Stali wrzucili na boisko serpentyny, nastąpiła krótka przerwa w grze by je uporządkować.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

16:01

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment zaczniemy mecz.

15:56

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Stal pokonała Olimpię Grudziądz 2:0.

15:37

Rezerwowi Lechii: Trela, Valente, Aleksić, Łukasik, Makuszewski, Pietrowski, Kacajew.

15:36

Rezerwowi Stali: Wołoszyn, Michałek, Łanucha, Bartkiewicz, Tur, Argasiński, Giel.

15:34

- Fajnie, że wylosowaliśmy takiego przeciwnika, będzie okazja sprawdzić się na tle jednej z czołowych drużyn ekstraklasy. A może i sprawić niespodziankę, bo pucharowe mecze rządzą się swoimi prawami – zauważa Jaromir Wieprzęć cytowany przez oficjalną stronę Stali.

15:32

Po dziewięciu kolejkach T-Mobile Ekstraklasy Lechia zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Z kolei drugoligowa Stal zajmuje siódme miejsce, ale do podium traci zaledwie jeden punkt.

15:29

- Wygrana z zespołem z drugiej ligi jest naszym obowiązkiem, jednak w pucharze czyha wiele niespodzianek, o czym sami mogliśmy się również przekonać. Przecież trzy lata temu przegraliśmy w tej samej fazie z trzecioligową Limanovią Limanowa 0:1 – przypomina Tomasz Unton.

15:27

Po zwolnieniu Joaquima Machado Lechia jak na razie nie znalazła jeszcze jego następcy. Tymczasowo w dzisiejszym meczu gdańszczan poprowadzą Tomasz Unton i Maciej Kalkowski.

15:23

Przed rozpoczęciem spotkania zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią.

15:22

Serdecznie witamy w relacji na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski. W Stalowej Woli miejscowa Stal podejmie przedstawiciela Ekstraklasy, Lechię Gdańsk.