Koniec meczu! Górnik wygrał 2:1 i awansował do kolejnej rundy!

Sędzia doliczył dwie minuty.

88'

Trytko zmienił Markovicia.

87'

Pod bramką Korony zrobiło się zamieszanie. Żaden z obrońców nie wybił piłki, a ta trafiła do Łuczaka, który precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

86'

Łuczak i mamy 2:1!

83'

Janota uderzył pod poprzeczkę! Powinna paść bramka, ale fantastycznie obronił uderzenie Steinbors!

81'

Kurzawa widział wysuniętego bramkarza Korony i zdecydował się na uderzenie prawie z połowy boiska. Cerniauskas złapał jednak piłkę bez problemów.

78'

Górnik ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować.

75'

Zmiana w Górniku. Gergel zmienił Nowaka.

74'

Kibice Górnika ożywili się, gdy uderzał Gwaze. Piłka powędrowała nad bramką.

73'

Znowu zaczyna robić się nudno na boisku, co może wskazywać, że będzie czekała nas dogrywka.

70'

Zmiana w Górniku. Oziębała pojawia się za Małkowskiego.

69'

Mańka otrzymuje żółtą kartkę za faul na Sobolewskim.

66'

Szeweluchin nie czekał na interwencję Steinborsa tylko wybił piłkę za linie boczną, bo zbliżał się do niej już Chiżniczenko.

64'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Sylwestrzak, ale nie dał się pokonać Steinbors.

62'

Z ukrycia wyszli kibice gości, którzy rozpoczęli dopingować swoich pupili.

60'

Znowu uderzał Plizga. Był bliski zdobycia bramki, ale bardzo dobrą interwencję zaliczył Cerniauskas.

58'

Po zagraniu Łuczaka uderzał Plizga. Tym razem obok bramki.

57'

Nowak uderzał z pierwszej piłki, ale strzał powędrował wysoko nad bramką.

56'

Tym razem uderzał Kurzawa, piłka odbiła się jeszcze od Quattary i wyszła poza boisko.

53'

Kurzawa ładnie przyjął sobie piłkę w polu karnym, ale uderzył nad bramką.

50'

Piłkarze Górnika zostali chyba w szatni. Dobra akcja Korony. Z prawej strony piłkę w pole karne wrzucał Marković, a Chiżniczenko wpakował ją do siatki.

48'

Mamy wyrównanie! Chiżniczenko!

46'

W przerwie jedna zmiana w Koronie. Sylwestrzak zmienia Kuzerę.

46'

Czas na drugą połowę!

18:57

W 43 minucie żółtą kartkę otrzymał Dawid Plizga.

18:50

Spotkanie nie należy do najciekawszych. Górnik miał przewagę, ale nie stworzył wielu sytuacji bramkowych. Jedną z nielicznych wykorzystał Plizga i dzięki temu gospodarze prowadzą 1:0.

46'

Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi dzięki bramce Dawida Plizgi.

45'

Sędzia doliczył 1 minutę.

45'

Górnik mógł wyjść z zabójczą kontrą, ale z podanie zwlekał Nowak i ostatecznie gospodarze wywalczyli tylko rzut rożny.

43'

Dośrodkowanie Janoty, ale ponownie jak mur piłkę odbija Szeweluchin.

41'

Ładnie do uderzenia zabrał się Konrad Nowak, ale nie sprawił kłopotów bramkarzowi Korony.

38'

Błąd piłkarzy Korony. Piłkę przejął Dawid Plizga, popędził na bramkę Korony i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

36'

Gol! Dawid Plizga!

33'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Najpierw Małkowski dośrodkowywał, potem uderzał, ale bez powodzenia.

30'

Dośrodkowanie Kiełba z prawej strony, ale dobrze interweniuje Szeweluchin.

29'

Rzut rożny dla Korony. Dośrodkowywał dwukrotnie Sobolewski, ale nie było zagrożenia pod bramką Górnika.

26'

Ataki Górnika stają się groźniejsze. Tym razem podanie Kurzawy trafiło do Plizgi, ale jego uderzenie powędrowało nad bramką.

23'

Łuczak znalazł się z piłką w polu karnym, ale wywalczył tylko rzutu rożny.

21'

Niepewna teraz interwencja piłkarza gości. Bliski przejęcia piłki był Łuczak, ale swój zespół uratował Cerniauskas.

18'

Przewaga nadal po stronie Górnika. Brakuje jednak akcji bramkowych.

15'

W ataku była Korona, a przy piłce Chiżniczenko. Nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

13'

Górnik ma wyraźną przewagę nad Koroną. Łuczak dobrze wypatrzył Dancha, ale połapał się w tym zawodnik gości i przejął piłkę.

10'

Piłka trafiła do Łuczaka na dwudziestym piątym metrze, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką.

8'

Górnik wywalczył kolejny rzut rożny. Znowu było zamieszanie, ale i tym razem zawodnik gospodarzy, a był to Gwaze, nie zdołał umieścić piłki w bramce.

6'

Rzut rożny dla Górnika. Piłkę dośrodkowywał Kurzawa, w polu karnym zrobiło się zamieszanie, uderzał Szeweluchin, ale trafił w piłkarza Korony.

4'

Uczynił to Leandro, ale piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

3'

W pierwszych minutach Górnik częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie oddał jeszcze strzału na bramkę.

1'

Rozpoczynamy pucharowe starcie w Zabrzu!

17:56

Piłkarze obu drużyn zakończyli rozgrzewkę. Za kilka chwil początek meczu,

17:53

W historii tych rozgrywek Górnik z Koroną mierzył się tylko raz i jest to dobra informacja dla kielczan. W październiku 2006 roku przy Roosevelta 81 było… 5:0 dla gości. Bramki strzelali Robak i Micanski (po dwie), a jedną dołożył Bonin.

17:52

Ponad miesiąc temu podopieczni Józefa Dankowskiego przyjechali do Kielc i nie dali szans rywalom, ostatecznie pokonując ich 3:0

17:49

Tabela Ekstraklasy wygląda na ten moment boleśnie dla kibiców Korony: ich drużyna w dziewięciu meczach zgromadziła dotychczas tylko cztery punkty. Górnik jest aktualnie trzecią siłą Ekstraklasy i choć z ostatnich trzech ligowych spotkań przegrał dwa, to wciąż może być uznawany za silny zespół.

17:44

Ławka rezerwowych Korony Kielce: Małecki, Sylwestrzak, Cebula, Trytko, Załęcki

17:42

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Słodowy, Sobolewski, Oziębała, Gergel, Madej, Teichman

17:40

Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie. W Zabrzu na razie nie pada, co jest dobrą wiadomością.

17:38

W Koronie doszło natomiast do sześciu zmian. Kuzera, Quattara, Leandro, Sobolewski, Janota, Chiżniczenko to zawodnicy, którzy dostaną szansę od pierwszej minuty w meczu Pucharu Polski.

17:31

W Górniku zagra tylko czterech zawodników, którzy w sobotę wyszli w pierwszym składzie na mecz z Podbeskidziem. Są to Steinbors, Sadzawicki, Szeweluchin i Danch.

17:26

Witamy podczas relacji LIVE z Pucharu Polski. Górnik Zabrze podejmie Koronę Kielce.