Przepiękny gol daje Drutex-Bytovii zwycięstwo nad Puszczą Niepołomice

16 września 2017, 19:59 | Tomasz Bochenek, DW

Drutex-Bytovia Bytów wygrywa w męczarniach z Puszczą Niepołomice 1:0. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach Orlando Kpassy trener Adrian Stawski postawił na Maksymiliana Hebla, co było strzałem w dziesiątkę. Wypożyczony z Arki Gdynia zawodnik w fenomenalnym stylu dał gospodarzom zwycięstwo, lobując Marcina Staniszewskiego w sytuacji sam na sam. Niepołomiczanie muszą popracować nad skutecznością - to już kolejny ich mecz, w którym kompletnie nie mogą sobie poradzić w ofensywie.

1 / 40

Goście wielu szans na gola nie mieli. Najlepszej w 33 min nie wykorzystał Dawid Nowak, który kopnął piłkę obok celu. Pięć minut wcześniej prowadzenie mogła objąć Bytovia, lecz jej napastnik Orlande Kpassa także w dogodnej pozycji spudłował. W 16 min Krzysztof Bąk pomylił się główkując po rzucie wolnym.

Generalnie "Żubry" broniły się dobrze, rzadko było groźnie pod ich bramką. A miejscowi mieli kłopoty z precyzją - znów było tak po kwadransie gry w II połowie, gdy głową strzelał Michał Jakóbowski.

Ten piłkarz w 89 min miał szansę na podwyższenie wyniku - po prostopadłym podaniu Frana Gonzaleza - lecz ponownie nie trafił między słupki. Puszcza nie była w stanie dobrać się do skóry bytowianom. Jej ostatnią szansą był rzut wolny Macieja Domańskiego, lecz i w tym przypadku futbolówka przeleciała obok celu.