Zawalił dwa gole. Koszmarny występ Tymoteusza Puchacza. "Gra w kadrze wyrządzą mu krzywdę"

16 listopada 2021, 10:20 | KK

Polska na zakończenie eliminacji przegrała z Węgrami 1:2. Przy obu golach zawinił Tymoteusz Puchacz. W pierwszej połowie przedłużył podanie do rywala, notując "asystę". Z kolei po przerwie zupełnie odpuścił krycie węgierskiego zawodnika.

Tymoteusz Puchacz zawinił przy obu straconych golach

1 / 2

Tymoteusz Puchacz w poniedziałkowym meczu starał się włączać do akcji ofensywnych. Jego zagrania nie przynosiły jednak wielu korzyści, a dośrodkowania były niedokładne. Fatalnie zaprezentował się za to w defensywie. Pierwszą bramkę straciliśmy właśnie po błędzie byłego zawodnika Lecha Poznań.

Pod koniec pierwszej połowy Puchacz bezmyślnie przedłużył głową podanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Z "prezentu" skorzystał Andras Schafer, który z bliska pokonał Wojciecha Szczęsnego. Puchacz zawinił też przy drugiej bramce. Popełnił błąd ustawienia, którego nie próbował naprawić, tylko spacerowym krokiem wracał pod własną bramkę. Straconego gola skwitował machaniem rękami.

Zachowanie Tymoteusza Puchacza przy golu na 2:1 dla Węgrów:
Machaniem rękami niestety nie zatrzyma się rywali. [unicode_pictographs]%F0%9F%A4%B7[/unicode_pictographs]‍♂️ Do kogo pretensje miał Tymoteusz Puchacz❓[unicode_pictographs]%F0%9F%A4%94[/unicode_pictographs] #kadra2021 #tvpsport pic.twitter.com/02ezzNji7I— TVP SPORT (@sport_tvppl) November 15, 2021

Za swój występ Puchacz zebrał wiele niepochlebnych recenzji. "Patrzę na powtórkę gola na 1:2 i powrót Puchacza… Skandal. Ostatnio usłyszałem takie zdanie, że gra w kadrze wyrządza mu krzywdę, bo przez to zaczyna wierzyć, że nadaje się do wielkiego futbolu i nie rozumie trybun w Unionie. Jakkolwiek to brzmi - coś w tym jest" - napisał komentator Bundesligi Marcin Borzęcki.

Patrzę na powtórkę gola na 1:2 i powrót Puchacza… Skandal. Ostatnio usłyszałem takie zdanie, że gra w kadrze wyrządza mu krzywdę, bo przez to zaczyna wierzyć, że nadaje się do wielkiego futbolu i nie rozumie trybun w Unionie. Jakkolwiek to brzmi - coś w tym jest.— Marcin Borzęcki (@m_borzecki) November 15, 2021

"Ale z tego powrotu Puchacza to będą gify. Kierunek biegu, tempo, wszystko nie tak" - dodał Michał Gajdek.
Ale z tego powrotu Puchacza to będą gify. Kierunek biegu, tempo, wszystko nie tak.— Michał Gajdek (@michalgajdek) November 15, 2021

"Piłkę zbierają Węgrzy, idzie kontra. Puchacz jest do niej ustawiony wyjściowo całkiem nieźle. Startuje z rywalem z mniej więcej tej samej pozycji, jest blisko niego - analizował Michał Trela.
Piłkę zbierają Węgrzy, idzie kontra. Puchacz jest do niej ustawiony wyjściowo całkiem nieźle. Startuje z rywalem z mniej więcej tej samej pozycji, jest blisko niego. pic.twitter.com/wgnAKOod1M— Michał Trela (@MichalTrelaBlog) November 16, 2021

22-letni piłkarz Unionu jeszcze nie zadebiutował w Bundeslidze. Zdaniem trenera berlińczyków Ursa Fischera nie jest na to gotowy, gdyż ma braki w grze defensywnej.