Wybraliśmy skład Polski na Słowenię. Co o nim sądzicie? [GALERIA]

28 sierpnia 2019, 18:04 | red

Ledwie tydzień pozostał do meczu Słowenia - Polska (6 września, godz. 20:45). Trener Jerzy Brzęczek wysłał już powołania, ale nad samą jedenastką na pewno jeszcze się zastanawia. Zobaczcie, jak naszym zdaniem moglibyśmy rozpocząć spotkanie na stadionie w Lublanie.

Eliminacje rozpoczynał Szczęsny (mecze z Austrią i Łotwą), ale potem bronił wyłącznie Fabiański (mecze z Macedonią Północną i Izraelem). Naszym zdaniem zmiana nie jest potrzebna - tym bardziej że obaj prezentują ten sam wysoki poziom. [i]Alternatywy dla Fabiańskiego: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski[/i] [b]ŁUKASZ FABIAŃSKI[/b] (34 lata) [b]Klub:[/b] West Ham United (Anglia) [b]W tym sezonie:[/b] 3 mecze (270 minut) [b]W kadrze:[/b] 50 meczów, 22 czyste konta
W tym sezonie zaliczył już siedem meczów o punkty (dla porównania Bereszyński tylko jeden, ). Poza tym nie dał plamy w ostatnim meczu z Izraelem, który Polska wygrała 4:0. [i]Alternatywy dla Kędziory: Bartosz Bereszyński, Robert Gumny, Thiago Cionek.[/i] [b]TOMASZ KĘDZIORA[/b] (25 lat) [b]Klub:[/b] Dynamo Kijów (Ukraina) [b]W tym sezonie:[/b] 7 meczów (564 minuty) [b]W kadrze:[/b] 11 meczów, 2 asysty
Gral niemal wszystko w Southampton. W ostatnim czasie opuścił jedynie dwa spośród dwudziestu dziewięciu meczów. W reprezentacji wykręci wkrótce podobną liczbę, bo nie daje argumentów, by miało stać się inaczej. [i]Alternatywy dla Bednarka: Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek.[/i] [b]JAN BEDNAREK[/b] (23 lata) [b]Klub:[/b] Southampton (Anglia) [b]W tym sezonie:[/b] 4 mecze (330 minut) [b]W kadrze:[/b] 15 meczów, 1 gol
W klubie bez formy od dłuższego czasu? Cóż, w parze z Jemersonem to niestety możliwe. Na szczęście eliminacje do Euro 2020 z reprezentacją to zupełnie inna bajka niż Ligue 1 z obecnym AS Monaco. "Glikson" powinien utrzymać skład, mając za "rywali" "Jędzę" czy Cionka. [i]Alternatywy dla Glika: Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek.[/i] [b]KAMIL GLIK[/b] (31 lat) [b]Klub:[/b] AS Monaco (Francja) [b]W tym sezonie:[/b] 3 mecze (270 minut) [b]W kadrze:[/b] 68 meczów, 5 goli, 1 asysta
Regularne występy, bramki, asysty, zdobyty Superpuchar Rosji i aktualnie trzecie miejsce w tamtejszej lidze. "Krycha" notuje mocny początek sezonu. Dlatego grzechem byłoby nie skorzystac z jego usług w kadrze. [i]Alternatywy dla Krychowiaka: Krystian Bielik, Karol Linetty, Jacek Góralski.[/i] [b]GRZEGORZ KRYCHOWIAK [/b] (29 lat) [b]Klub:[/b] Lokomotiw Moskwa (Rosja) [b]W tym sezonie:[/b] 8 meczów, 3 gole, 2 asysty (720 minut) [b]W kadrze:[/b] 63 mecze, 3 gole, 4 asysty
Raz przestawiany był Bereszyński, raz szansę dostawał niegrający w klubie Reca... Pora skończyć z eksperymentami na lewej obronie. Niech do składu wraca zdrowy Rybus. [i]Alternatywy dla Rybusa: Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek.[/i] [b]MACIEJ RYBUS[/b] (30 lat) [b]Klub:[/b] Lokomotiw Moskwa (Rosja) [b]W tym sezonie:[/b] 6 meczów, 2 asysty (532 minuty) [b]W kadrze:[/b] 54 mecze, 2 gole, 11 asyst
On także nie ma specjalnych rywali. Kądzior nie grał za dużo w eliminacjach Lgii Mistrzów, z kolei Błaszczykowski dopiero co wrócił po kontuzji. Oby selekcjoner potrafił wydobyć z "Grosika" to wszystko, co Adam Nawałka. [i]Alternatywy dla Grosickiego: Damian Kądzior, Jakub Błaszczykowski.[/i] [b]KAMIL GROSICKI[/b] (31 lat) [b]Klub:[/b] Hull City (Anglia) [b]W tym sezonie:[/b] 5 meczów, 1 gol (418 minut) [b]W kadrze:[/b] 68 meczów, 13 goli, 19 asyst
Jeżeli zagramy w ustawieniu z dwoma napastnikami to w środku pola przyda się dodatkowy pomocnik o walorach defensywnych. Klich je spełnia. Na jego korzyść przemawia też fakt, że rozegrał już więcej meczów od np. Linettego. A Bielika przebija doświadczeniem. [i]Alternatywy dla Klicha: Karol Linetty, Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Jacek Góralski.[/i] [b]MATEUSZ KLICH[/b] (29 lat) [b]Klub:[/b] Leeds United (Anglia) [b]W tym sezonie:[/b] 6 meczów, 1 gol, 1 asysta (497 minut) [b]W kadrze:[/b] 19 meczów, 2 gole, 2 asysty
Skoro chcemy grać ofensywnie, to "Zielu" musi być przypisany do którejś z bocznych pozycji (prawe lub lewe skrzydło). W Napoli to się już sprawdziło. [i]Alternatywy dla Zielińskiego: Damian Kądzior, Dawid Kownacki, Sebastian Szymański, Kamil Grosicki.[/i] [b]PIOTR ZIELIŃSKI[/b] (25 lat) [b]Klub:[/b] Napoli (Włochy) [b]W tym sezonie:[/b] 1 mecz (90 minut) [b]W kadrze:[/b] 45 meczów, 6 goli, 9 asyst
W tych eliminacjach pojawił się tylko raz w podstawowej jedenastce - na 45 minut z Austrią. Owszem, wypadł słabo, ale zasługuje na czystą kartę. Dobrze rozumie się z Lewandowskim i nadal posiada więcej atutów czysto piłkarskich od Piątka. [i]Alternatywy dla Milika: Krzysztof Piątek, Dawid Kownacki lub dodatkowy pomocnik (np. Sebastian Szymański)[/i]. [b]ARKADIUSZ MILIK[/b] (25 lat) [b]Klub:[/b] Napoli (Włochy) [b]W tym sezonie:[/b] jeszcze bez występu [b]W kadrze:[/b] 48 meczów, 13 goli, 2 asysty
Zdrowy? Zdrowy. Wobec tego nie ma żadnej dyskusji - możecie przeglądać dalej... [b]ROBERT LEWANDOWSKI[/b] (31 lat) [b]Klub:[/b] Bayern Monachium (Niemcy) [b]W tym sezonie:[/b] 4 mecze, 6 goli (360 minut) [b]W kadrze:[/b] 106 meczów, 57 goli, 19 asyst.
[b]Bramkarze:[/b] Łukasz Skorupski (Bologna, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus, Włochy). [b]Obrońcy:[/b] Bartosz Bereszyński (Sampdoria, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (MKE Ankaragücü, Turcja). [b]Pomocnicy:[/b] Krystian Bielik (Derby County, Anglia), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb, Chorwacja), Karol Linetty (Sampdoria, Włochy), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja). [b]Napastnicy:[/b] Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf, Niemcy), Krzysztof Piątek (AC Milan, Włochy). [b]DO WYSŁANIA NA TRYBUNY[/b] (4 nazwiska): Robert Gumny (Lech Poznań), Thiago Cionek (SPAL, Włochy), Arkadiusz Reca (Atalanta, Włochy), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad).