Twitter o meczu Polska - Szwecja: 2:0 to niebezpieczny wynik? Nie tym razem

29 marca 2022, 22:42 | KK

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim pokonała Szwecję 2:0 i awansowała na mundial w Katarze! Nie zawiedli liderzy kadry z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem, Kamilem Glikiem i Wojciechem Szczęsnym na czele. Oto jak spotkanie komentowano na Twitterze.

Selekcjoner od pierwszej minuty postawił na Jacka Góralskiego, który miał dbać o bezpieczeństwo w środku pola. Znany z waleczności pomocnik w 38. minucie bardzo ostro wszedł w Jespera Karlstroema. Na szczęście prowadzący spotkanie Daniele Orsato pokazał "Góralowi" żółty kartonik, choć faul był blisko czerwonej kartki. Na drugą połowę Góralski już nie wyszedł, a jego miejsce zajął Grzegorz Krychowiak.

Góralski ukarany żółtą kartką... #POLSWE pic.twitter.com/8KJgMdnQUL— GOL24.pl (@GOL24pl) March 29, 2022

#POLSWEJacek "piłka może mnie minąć, przeciwnik nigdy" Góralski— Tomasz Górski (@TomaszGorsk1) March 29, 2022

Niech Góral dotrwa do przerwy i zmiana. To już było blisko czerwonej. Bardziej niż blisko.— Żelisław Żyżyński (@ZelekZyzynski) March 29, 2022

Niedługo przed końcem pierwszej połowy arbiter wstrzymał grę. Powodem była awaria części oświetlenia na Stadionie Śląskim. Po krótkiej rozmowie z kapitanami obu drużyn Orsato ustalił, że pierwsza odsłona będzie kontynuowana.

Był moment, że zgasło kilka reflektorów. Teraz światło na Stadionie Śląskim popsuło się praktycznie w połowie. Sporo dyskusji z udziałem delegata. pic.twitter.com/BiJX9k5bsG— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) March 29, 2022

Miała być sztuczka jak z Kazachstanem w 2007, ale ktoś zapomniał wyciągnąć wtyczkę.— Krzysztof Marciniak (@Marciniak_k) March 29, 2022

Na Śląskim gaśnie światło. Ja wiem, że może nie wygląda to jakoś rewelacyjnie, ale bez przesady. Bywały duuużo gorsze mecze kadry.— Dariusz Faron (@DariuszFaron) March 29, 2022

Kilka minut po przerwie Krychowiak wyprzedził w polu karnym Jespera Karlstroema i został zaatakowany przez spóźnionego Szweda. Orsato się nie wahał i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan Robert Lewandowski. Dwubramkową przewagę dał nam w 73. minucie Piotr Zieliński.

Szczęsny, Krychowiak, Zieliński. Odkupienie win na całego.— Kuba Seweryn (@KubaSeweryn) March 29, 2022

Czesław Michniewicz wie, że 2:0 to groźny wynik.Ale nie tym razem, nie tym razem.— Jan Mazurek (@jan_mazi) March 29, 2022

No proszę, Zielinski!!! Niczym wytrawny egzekutor. 2:0, i już pukamy do bram raju[unicode_pictographs]%F0%9F%91%8F[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs]— Adam Godlewski (@AdamGodlewski) March 29, 2022

Tak często ich krytykujemy, ale w takich meczach to właśnie liderzy stają na wysokości zadania:- karny po faulu na Krychowiaku- wykorzystuje go Lewandowski- gola strzela Zieliński- Szczęsny kilka razy ratuje nam tyłkiPolska! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] #POLSWE— Piotr Janas (@Piotr_Janas) March 29, 2022

Świetny Wojtek Szczęsny. Nareszcie perfekcyjny mecz w kadrze. Trochę kazał na siebie czekać.— Marek Szkolnikowski (@mszkolnikowski) March 29, 2022

Kadr tego meczu. pic.twitter.com/owgxxpsKp5— Mateusz Święcicki (@matswiecicki) March 29, 2022