Reprezentacja U-21. Polska rozniosła San Marino. Wróciły nadzieje na baraże

2 czerwca 2022, 22:55 | KK

Reprezentacja U-21. Podopieczni Macieja Stolarczyka zgodnie z planem pokonali na wyjeździe San Marino 5:0 (3:0) w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wpadkę zaliczył natomiast Izrael, dzięki czemu Polacy awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Polska zajmowała trzecie miejsce ze stratą punktu do Izraela i sześciu do Niemców. Wydawało się, że Izraelczycy pewnie zmierzają po udział w barażach, gdyż pozostały im już tylko spotkania z najsłabszymi w grupie Łotwą oraz San Marino. W Rydze doznali jednak niespodziewanej porażki z Łotyszami (0:1).

Potknięcie Izraela wykorzystali podopieczni Macieja Stolarczyka. W Serravalle już do przerwy prowadzili 3:0. Wynik spotkania otworzył Bartosz Białek, któremu asystował Kacper Kozłowski. Nie minęło pół godziny, a Polska miała na koncie kolejne dwa trafienia. Najpierw skutecznie główkował Kacper Łopata, a następnie sytuację sam na sam wykorzystał Michał Skóraś.

W drugiej połowie Polacy nieco spuścili z tonu. Tempo podkręcili dopiero w końcówce. W 82. minucie bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Jakub Kałuziński. Na 5:0 trafił Białek, który nie pomylił się z rzutu karnego.

W ostatniej kolejce Polacy zmierzą się w Łodzi z Niemcami (7 czerwca, godz. 18). Aby zachować drugie miejsce, muszą po raz drugi pokonać sąsiadów z zachodu.

Mamy trzy punkty! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8E[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs]Reprezentacja Polski U-21 wygrała 5:0 z San Marino, a już we wtorek w Łodzi zagra z równieśnikami z Niemiec. ⚽️Na naszej stronie znajdziesz bilety na ten mecz! ⤵️___________#SMRPOL U-21 [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B8[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] 0:5— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) June 2, 2022

San Marino - Polska 0:5 (0:3)

Bramki: Bartosz Białek 4, Kacper Łopata 17, Michał Skóraś 33, Jakub Kałuziński 82, Bartosz Białek (karny) 89

Polska: Cezary Miszta - Kacper Łopata, Łukasz Poręba (68 Jakub Kałuziński), Ariel Mosór - Konrad Gruszkowski (61 Wiktor Długosz), Łukasz Łakomy, Ben Lederman, Michał Skóraś (61 Mariusz Fornalczyk), Michał Karbownik (68 Bartłomiej Wdowik) - Kacper Kozłowski (61 Jakub Myszor), Bartosz Białek