Polska wygrała z Estonią 2:0 w Nowinach. Dobry mecz Górskiego z Korony, a trybuny pełne menadżerów [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

7 września 2018, 20:54 | Sławomir Stachura

W piątek na Kielecczyźnie rozpoczął się piłkarski 33. Międzynarodowy Turniej o Puchar Syrenki drużyn do 17 lat. W swoim pierwszym meczu Polska pokonała Estonię 2:0. Dobry mecz w polskiej drużynie rozgrywał Jakub Górski z Korony Kielce.

1 / 37

[b]Polska – Estonia 2:0 (1:0)
Bramki:[/b] Michał Rakoczy 30, Daniel Dudziński 82.
[b]Polska: [/b]Biegański - Niski, Peda, Bejger, Iskra - Górski (89. Lukoszek), Kozłowski (89. Munik), Rakoczy (73. Biegański), Zalewski (76. Wędrychowski) - Szymczak (57. Dudziński), Marchwiński (86. Szelągowski).

Polacy rozegrali dobre spotkanie, choć buli nieskuteczni. W pierwszej połowie zdobyli bramkę po indywidualnej akcji Michała Rakoczego, który popędził z piłką od połowy boiska i pokonał bramkarza. Potem długo bili głową w mur, aż w końcu w 82 minucie podwyższył wynik Daniel Dudziński.

W reprezentacji od początku zagrał na prawym skrzydle Jakub Górski z Korony, był bardzo aktywny, dużo strzelał na bramkę i raz nawet był bliski zdobycie gola. Drugi z piłkarzy Korony – Daniel Szelągowski wyszedł na boisko w ostatnich minutach.

Na trybunach wyremontowanego stadionu w Nowinach zasiadło około tysiąca kibiców, w tym duża grupa menadżerów z całego kraju, obserwująca młodych piłkarzy. Wśród nich między innymi Grzegorz Rasiak, były reprezentant Polski, który często przyjeżdża na Kielecczyznę w poszukiwaniu talentów.

W turnieju grają reprezentacje ośmiu krajów - Anglii, Belgii, Portugalii Estonii, Norwegii, Rumunii, Węgier i Polski. Klasę potwierdziła w pierwszym meczu Anglia, gromiąc Norwegię. Kolejne mecze w niedzielę, a finał i mecze o miejsca we wtorek, 11 września.

[b]W innych meczach turnieju o Puchar Syrenki: [/b]Stadion w Ożarowie: Portugalia – Węgry 0:0, karne 4:3, Połaniec: Belgia – Rumunia 0:0, karne 5:2, Ostrowiec Świętokrzyski: Anglia – Norwegia 6:0.

[b]W niedzielę grają: [/b]Suchedniów, godzina 11: Estonia – Rumunia
Staszów, 16: Polska – Belgia (półfinał)
Połaniec: 12: Węgry – Norwegia
Ostrowiec świętokrzyski: 15: Portugalia – Anglia (półfinał)