Liga Narodów. Piękny gol Piotra Zielińskiego w meczu Włochy - Polska [WIDEO]

8 września 2018, 09:49 | DW

Liga Narodów. Reprezentacja Polski zremisowała w Bolonii 1:1 z kadrą Włoch. Bramkę dla Polski zdobył Piotr Zieliński, który wykorzystał dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie stan meczu wyrównał Jorginho z rzutu karnego. Był to obiecujący debiut Jerzego Brzęczka, w którym biało-czerwoni przez niemal całe spotkanie mieli wszystko pod kontrolą.

Piękny gol Piotra Zielińskiego w meczu Włochy - Polska
1 / 10

[przycisk_galeria]
Włochy - Polska. Piotr Zieliński z golem na włoskiej ziemi
Gol Piotra Zielińskiego z Włochami. Bramkowa akcja Polaków rozpoczęła się od straty Jorginho. Zawodnik Chelsea wdał się w drybling przed polem karnym, co skończyło się to dla niego źle. Mateusz Klich założył pressing i odebrał piłkę Włochowi, zagrał na lewą stronę boiska, gdzie ustawiony był Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu rozejrzał się za kolegami i miękko wrzucił piłkę w pole karne. Tam nabiegł na nią Piotr Zieliński, dopełniając tylko formalności.

GOL PIOTRA ZIELIŃSKIEGO W MECZU WŁOCHY - POLSKA

Odbiór @Cli5hy, asysta @lewy_official i finisz Piotra Zielińskiego❗⚽[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] Do przerwy Polska prowadzi z Włochami 1:0❗ Jakie wrażenia?Transmisja #ITAPOL w TVP 1, #tvpsport oraz aplikacji mobilnej i na naszej stronie ➡ https://t.co/hX4YpVxvNB pic.twitter.com/PnKk31qWLa— TVP Sport (@sport_tvppl) 7 września 2018

- Cały zespół zagrał bardzo solidnie od pierwszej minuty. Zwłaszcza w defensywie, a ja uważam, że to jest klucz, aby osiągać korzystne wyniki - mówił po meczu z Włochami Grzegorz Krychowiak, pomocnik reprezentacji Polski.

- Umówiliśmy się z selekcjonerem, że w Lidze Narodów czekają nas po dwa spotkania. Ja zagrałem we Włoszech i zagram u nas z Portugalią, a Wojtek odwrotnie. Nie było przekazania hierarchii, tylko informacji, jak będą wyglądały najbliższe miesiące - mówił po meczu Włochy - Polska Łukasz Fabiański.

We wtorek Polacy zagrają we Wrocławiu towarzyskie spotkanie z Irlandią.