Dlaczego reprezentacji Polski nie wychodzi atak pozycyjny?

8 czerwca 2019, 17:36 | DW

Echa meczu Macedonia Płn. - Polska jeszcze nie ucichły. Kibice są coraz bardziej sfrustrowani stylem gry naszej reprezentacji i nie ma co się dziwić. Kadra Jerzego Brzęczka zdaje się grać bez żadnego pomysłu, natomiast bramka na wagę zwycięstwa była dziełem przypadku. Dlaczego nie wychodzi nam atak pozycyjny? Z odpowiedzią nadszedł autor strony "Taktyka dla Opornych".

O pierwszej połowie wolelibyśmy zapomnieć... Reprezentacja Jerzego Brzęczka zaprezentowała się wtedy z najgorszej strony; nie stworzyła sobie ANI JEDNEJ dogodnej sytuacji, prawie w ogóle nie kreowała gry, a dwa lub trzy razy dopuściła Macedończyków do pozycji strzeleckich. Całe szczęście rywale tych prezentów nie wykorzystali - nad bramką uderzył między innymi Ilija Nestorovski. Po żółej kartce zaliczyli jednak obaj nasi stoperzy, czyli Kamil Glik i Jan Bednarek, którzy z tego powodu musieli pilnować się przez drugie 45 minut.

Po spotkaniu naszą drużynę bronił niezawodny Krzysztof Piątek. - Na pewno musimy dużo poprawić. Kibice i media też muszą nam zaufać. Jest nowy trener, jest dużo nowych zawodników. Zmieniamy co chwilę system, ale w eliminacjach najważniejsze są zwycięstwa. Rozumiem, że wszyscy chcą dobrej gry, my też jej chcemy, ale w piłce nic nie jest takie proste - mówił dziennikarzom napastnik AC Milan.

Może faktycznie w piłce nic nie jest takie proste? A może Polacy nie realizują podstawowych zadań taktycznych? Swego rodzaju analizę przedstawił szerszej publice autor facebook'owej strony "Taktyka dla Opornych". Zwraca on uwagę na najprostsze błędy popełniane przez naszych reprezentantów przy budowaniu akcji od tyłu. Atak pozycyjny od zawsze był dla Polaków bolączką, ale nikt nie zadaje ważnych pytań, takich jak choćby "Dlaczego?".

Warto przeczytać poniższy post i zrozumieć nasze braki w nieco bardziej szczegółowy sposób.

ELIMINACJE EURO 2020 w GOL24

Więcej o EL. EURO 2020 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

[xlink]a16143ca-0b55-d226-d6f1-2cbfac7a2011,fb52dbd5-3090-7ee5-99ec-251aa8c9490d[/xlink]