menu

Falstart Polonii Warszawa w rozgrywkach 3. ligi

18 sierpnia 2015, 18:52 | Sebastian Chmielak

Polonia Warszawa po wielu zmianach próbuje krok po kroku wrócić "na salony". Jednak jak na razie "Czarne Koszule" nie spisują się najlepiej, mimo wielu korzystnych zmian w ekipie dwukrotnego mistrza Polski.

Polonia Warszawa walczy o powrót do piłkarskiej elity
Polonia Warszawa walczy o powrót do piłkarskiej elity
fot. Jakub Hereta/Polska Press

Huczne zapowiedzi, a przede wszystkim szereg zmian wskazujących na poprawę sytuacji oraz otoczki wokół Polonii Warszawa wskazywały, że klub z Konwiktorskiej 6 poważnie myśli o awansie do 2. ligi.
Przejęcie sterów w warszawskiej drużynie przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Engela stanowiło punkt zwrotny w obecnej sytuacji Polonii. Nowa spółka Polonia Warszawa S. A. przejęła licencję na grę w 3. lidze łódzko-mazowieckiej od MKS-u Polonia Warszawa. Głównym celem Engela jest oczywiście systematyczny awans Czarnych Koszul do coraz to wyższej ligi, do momentu aż dwukrotny mistrz Polski wyląduje w Ekstraklasie. W jakim czasie drużyna z Konwiktorskiej ma awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce? Były trener między innymi Wisły Kraków wspomina o pięciu latach, co wskazywałoby praktycznie na coroczny awans.

W stołecznej drużynie przedstawiono szereg sponsorów: EToto, Signum S.A., Deltima oraz Tico. Ponadto doszło do roszad w kadrze trzecioligowca. Do Polonii przyszło kilku zawodników, którzy w większości mają ze sobą bagaż boiskowego doświadczenia: Piotr Kosiorowski (Pogoń Siedlce), Marcin Truszkowski (Siarka Tarnobrzeg), Mariusz Marczak (Broń Radom), Rafał Kosiec (GKS Tychy), Zbigniew Obłuski (Pilica Białobrzegi), Kacper Polak (juniorzy Drukarz Warszawa). Igor Gołaszewski w sezonie 2015/16 nie skorzysta już z Michała Brudnickiego (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Adama Grzybowskiego (Ner Poddębice), Grzegorza Janiszewskiego (Znicz Pruszków), Andrzeja Krajewskiego (Pilica Białobrzegi), Bartłomieja Urbańskiego (Legia II Warszawa), Maksymiliana Brzosko (Jagiellonia II Białystok), Igora Jaszczaka (Pilica Białobrzegi), Filipa Kowalczyka (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Macieja Wilanowskiego (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Aleksandra Giczela (Polonia Środa Wielkopolska) oraz Konrada Cichowskiego (Bzura Chodaków). Kilku zawodników nie wznowiło kariery po zakończeniu poprzedniego sezonu.

Jak widać, kadra Polonistów była bardzo szeroka, ponadto warto zwrócić uwagę, że Polonię w sezonie 2014/15 trenowało aż sześciu szkoleniowców! Od maja opiekunem Czarnych Koszul jest Igor Gołaszewski. Patrząc na obecne roszady, w Polonii stawiają na stabilizację. Jednak, jak na razie nie przynosi to zamierzonego efektu. Warszawianie po dwóch kolejkach mają zaledwie jeden punkcik na koncie. Na inaugurację zespół z Konwiktorskiej 6 zremisował 1:1 w Łowiczu z miejscowym Pelikanem, a ostatnio Polonia dała sobie wydrzeć remis w doliczonym czasie gry spotkania z Wartą Sieradz (0:1).

Zatem kibice dwukrotnego mistrza Polski muszą jeszcze czekać na pierwsze zwycięstwo. Obecnie do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki warszawianie tracą już pięć punktów. Co ciekawe, w poprzednim sezonie, gdy Polonia Warszawa w 3. lidze była beniaminkiem, to również po dwóch meczach miała jeden punkt, a rozgrywki zakończyła na 12. lokacie. Taki scenariusz nie wchodzi w grę, wszyscy związani ze stołeczną drużyną liczą, że w sobotnim pojedynku z Wartą Działoszyn Czarne Koszule rozpoczną marsz w górę tabeli.


Polecamy