Pogoń Szczecin - Jagiellonia. Oceny piłkarzy Jagiellonii po przegranej w Szczecinie

30 października 2020, 22:12 | ma

Jagiellonia zagrała chyba najsłabszy mecz w tym sezonie. Na tle pogoni Szczecin momentami białostocka drużyna była bezradna. Ma to swoje odzwierciedlenie w ocenach piłkarzy. W GALERII przedstawiamy noty zawodników po porażce 0:3 z Pogonią (skala 1 - 10).

Mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia
[b]Damian Węglarz - 6[/b] Co najmniej dwa razy uchronił Jagiellonię przed utratą bramki. Gdyby nie Węglarz porażka byłaby jeszcze wyższa.
[b]Bogdan Tiru - 2[/b] Zaczynał jako jeden z trzech stoperów w ustawieniu z trójką w obronie. Po kilkunastu minutach i roszadzie został przesunięty na prawą obronę. Było wyraźnie widać, że to nie dla niego miejsce. Był ogrywany przez rywali. Zmieniony w 64 minucie przez Przemysława Mystkowskiego.
[b]Ivan Runje - 3[/b] Nawet on w piątek nie ustrzegł się błędów. W 89 minucie tuż przed polem karnym podał do Sebastiana Kowalczyka, a strzał tego ostatniego obronił Węglarz.
[b]Rafał Augustyn - 3[/b] Tak jak cały blok defensywny niedokładny i niepewny.
[b]Bodvar Bodvarsson - 2[/b] Gol samobójczy, a ponadto jeszcze kilka poważnych błędów. Znowu słaby występ Islandczyka.
[b]Martin Pospisil - 3[/b] Widząc, że nic nie wychodzi drużynie gasł z minuty na minutę. Nie potrafił wykreować dobrej akcji ofensywnej.
[b]Taras Romanczuk - 3[/b] Tym razem dostosował się do partnerów z drużyny. Jemu także zdarzały się straty, przegrane pojedynki.
[b]Paweł Olszewski - 3[/b] Ustawiony jako skrzydłowy zupełnie zatracił swoje atuty, które pokazywał jako prawy obrońca.
[b]Kris Twardek - 2[/b] Drugi raz dostał szansę gry od początku mecz. Tym razem było gorzej niż ze Śląskiem Wrocław. Nie było rajdów jakich oczekuje się od skrzydłowego, ani dobrych dośrodkowań.
[b]Fernan Lopez - 2[/b] Jedna dobra akcja prawym skrzydłem w 17 minucie po której podanie nie dotarło do Jesusa Imaza. To zdecydowanie za mało.
[b]Jesus Imaz - 3[/b] Widać, że Hiszpan fizycznie jest w dobrej dyspozycji. Stara się szukać gry, ale niewiele z tego wychodzi.
[b]Jakov Puljic - 2[/b] Wrócił do gry po miesięcznej przerwie. Od początku drugiej połowy zmienił Lopeza, ale oblicza meczu nie zmienił.
[b]Przemysław Mystkowski - 2[/b] Zmienił w 64 minucie Bogdana Tiru. Miał dostatecznie wiele czasu, aby pokazać, że ta zmiana była zasadna. Niestety nie dokonał tego.
[b]Mateusz Wyjadłowski - 3[/b] Spora chęć do gry to jak na ekstraklasę na razie za mało.