3. liga. Na inaugurację sezonu Star Starachowice zremisował z Podhalem Nowy Targ 1:1. Rzut karny zmarnował Przemysław Śliwiński

6 sierpnia 2023, 00:00 | Jaromir Kruk

W swoim pierwszym meczu w trzeciej lidze w sezonie 2023/2024 piłkarze Staru Starachowice zremisowali z Podhalem Nowy Targ 1:1. Rzutu karnego w tym spotkaniu, które odbyło się na boisku w Ożarowie, nie wykorzystał Przemysław Śliwiński. Jego strzał obronił Jakub Osobiński, były bramkarz Korony Kielce.

Tak piłkarze Staru Starachowice cieszyli się po zdobyciu pierwszej bramki w tym sezonie. jej autorem był Tomasz Palonek

1 / 22

Star Starachowice w pierwszym meczu zremisował z Podhalem Nowy Targ

Star Starachowice – Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Palonek 89 - Hubert Antkowiak 17.
Star: Lipiec – Majdanewycz (88 Zając), Jagiełło, Bracik, Persona (75 Palonek) – Puton, Duda, Handzlik (68 Ambrozik) – Wcisło, Śliwiński (88 Hajduk), Kot (68 Mikos).
Podhale: Osobiński – Michota, Hajdara, Nakrosius, Drobnak – Tymosiak (90+3 K. Turek), Karmański (89 Kawula), Chmelenko – Niedziałkowski (46 Ustupski), Antkowiak, Purcha (55 Płatek).
Żółte kartki: Persona, Ambrozik, Palonek - Hajdara, Szydełko (trener), Antkowiak, Tymosiak.
Czerwona kartka: Szydełko – trener Podhala w 72 za 2 żółte.

Zdjęcia z meczu Star - Podhale
[przycisk_galeria]

Przed meczem w Ożarowie, gdzie Star występuje w tym sezonie w roli gospodarza drużynie ze Starachowic wręczono puchar i czek za awans do trzeciej ligi. W pierwszej połowie podopiecznym Tadeusza Krawca trochę brakowało werwy i zdecydowania w ofensywie. W 17 minucie Star stracił gola, dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył Hubert Antkowiak. Beniaminek próbował, w 34 minucie stanął przed szansą na wyrównanie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Śliwiński, którego intencje wyczuł Jakub Osobiński, były golkiper Korony Kielce.

Zobacz bramki z meczu

[polecany]25195373[/polecany]

Na początku drugiej połowy Paweł Lipiec wygrał pojedynek z Antkowiakiem. W miarę upływu czasu i zmian do głosu dochodził Star, który w końcu doprowadził do remisu. W 89 minucie Tomasz Palonek sfinalizował zagranie Piotra Mikosa, a wynik już się nie zmienił, mimo wysiłków obu ekip.