PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków wciąż jest niepokonana w tym roku, ale straciła punkty z Wisłą Płock

29 lutego 2020, 16:55 | DW

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków mogła wygrać czwarty w tym roku mecz z rzędu, a szósty biorąc pod uwagę rundę jesienną. Stracili jednak gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i zakończyli spotkanie z wynikiem 2:2. Gole dla Białej Gwiazdy strzelali Lubomir Tupta, który zastąpił w linii ataku Aleksandra Buksę oraz Jakub Błaszczykowski. Goście odpowiedzieli trafieniem Dominika Furmana na 1:1 i Alana Urygi na 2:2.

Wisła Kraków nie przedłużyła serii zwycięstw, ale jest na dobrej drodze do górnej połowy tabeli

Wisła Kraków wciąż jest niepokonana w tym roku

Jeszcze niedawno Wisła Kraków wydawała się głównym kandydatem do spadku z PKO Ekstraklasy. W pierwszych osiemnastu meczach "Biała Gwiazda" zdobyła bowiem zaledwie 11 punktów. Później przyszło jednak zwycięstwo nad Pogonią Szczecin, które było początkiem znakomitej passy krakowian. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali jesienią z ŁKS-em, a już w tym roku pokonali Jagiellonię Białystok, Zagłębie Lubin i Koronę Kielce, nie tracąc po drodze ani jednego gola. Dzięki temu wydostali się już ze strefy spadkowej i realnie stanęli przed marzeniem o awansie do grupy mistrzowskiej.

Krakowianie po raz kolejny rozpoczęli swój mecz z wysokiego "C". Z Koroną Kielce strzelili gola po pięciu minutach, teraz potrzebowali dwa razy tyle. Fatalna strata Dominika Furmana na własnej połowie sprawiła, że Wisła Kraków wyszła na prowadzenie. Vukan Savicević przejął futbolówkę i podał do Lubomira Tupty, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Thomasem Daehne i zdobył debiutanckiego gola w PKO Ekstraklasie.

Po 13 minutach pomocnik Wisły Płock zrehabilitował się za kiepską postawę przy straconym golu. Odpowiedział pięknym trafieniem! Giorgi Merebaszwili dośrodkował z lewej strony, Alan Uryga zgrał piłkę do Furmana, a kapitan "Nafciarzy" mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie Vukan Savicević został kopnięty przez Rasaka, ale nie wyglądało to na mocne uderzenie. Sędzia Łukasz Szczech podjął decyzję o rzucie karnym, którego wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

W ostatnich minutach Biała Gwiazda za bardzo cofnęła się pod własną bramkę i w efekcie straciła gola na 2:2. W ostatniej akcji meczu Wisła Płock doprowadziła do remisu. Dominik Furman dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a były wiślak - Alan Uryga skierował piłkę do siatki!