PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa stracił dwa punkty. Jaga odrobiła dwie bramki straty

14 sierpnia 2022, 19:41 | DW

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa zaczął spotkanie z Jagiellonią z wysokiego "C". Po 10 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Bartosza Nowaka i samobóju Bojana Nasticia. Po przerwie gra znacznie się odmieniła i to wicemistrz Polski stał się ofiarą. Sygnał do ataku dał zmiennik Nene. Pod koniec remis białostoczanom zapewnił Jesus Imaz.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0). Jak padły bramki?

3. minuta - Dwa idealne zagrania po ziemi otworzyły drogę Nowakowi do bramki! Najpierw Czyż mija rywala i płasko zagrywa do Piaseckiego. Ten odwrócił się w stronę bramki i podał idealnie w tempo do wychodzącego za linię obrony Bartoszowi Nowakowi. Nowy nabytek częstochowian trafia w sytuacji sam na sam. Szybkie otwarcie wyniku na boisku wicemistrza Polski.

10. minuta - Co za kuriozalna sytuacja! Szymon Czyż dwukrotnie zagrał "na ścianę" do Piaseckiego. Napastnik Rakowa odwrócił się z piłką, minął Skrzypczaka zakładając mu "siatkę" i uderzył obok Alomerovicia, lecz trafił tylko w słupek. Nabiegający Bojan Nastić chciał wybić futbolówkę, ale wpakował ją prosto do własnej bramki.

63. minuta - Fantastyczne trafienie zmiennika. Nene dostał podanie blisko linii pola karnego i uderzył mocno na bramkę. Trelowski był niemal bez szans!

85. minuta - Jesus Imaz mocno uderzył na bramkę po rzucie rożnym. Hiszpan schował się na dalszym słupku i pokonał z ostrego kąta Trelowskiego.