PKO Ekstraklasa. Niespodzianka w Częstochowie. Radomiak postraszył Raków w zaległym meczu

29 września 2021, 19:00 | psz

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa nie wykorzystał szansy na doskoczenie do ścisłej ligowej czołówki. W zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy zremisował u siebie z Radomiakiem Radom (2:2). Z gry więcej mieli gospodarze, ale beniaminek był w stanie zadać dwa niespodziewane ciosy za sprawą Mauridesa.

Maurides (w powietrzu) zdobył dwie bramki dla Radomiaka w Częstochowie

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 2:2 (29.09.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (6. minuta) - Ivi Lopez wywalczył i sam wykonał rzut karny. Bardzo pewne uderzenie z 11 metrów Hiszpana, Filip Majchrowicz rzucił się w przeciwną stronę.
  • 1:1 (23. minuta) - Idealne dośrodkowanie Damiana Jakubika, Maurides przechytrzył zarówno Tomasa Petraska, jak i Andrzeja Niewulisa. Uderzył pewnie głową w środek bramki, golkiper nie miał szans, bo odległość była bliska.
  • 1:2 (72. minuta) - Zabójcza kontra Radomiaka z rezerwowymi w rolach głównych. Miłosz Kozak wypuścił w pole karnego Mateusza Radeckiego, płaski strzał z ostrego kąta odbił nogami Kacper Trelowski, ale dobitka świetnie ustawionego Mauridesa trafiła do siatki.
  • 2:2 (79. minuta) - Dośrodkowanie z prawej strony Frana Tudora, mocno w powietrze wyszedł Sebastian Musiolik i strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Atrakcyjność meczu: 7,5/10
Piłkarz meczu: Maurides