PKO Ekstraklasa. Legia wygrała i opuściła strefę spadkową. Górnik Łęczna rozdawał prezenty

19 września 2021, 19:24 | psz

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa górą w pojedynku zespołów ze... strefy spadkowej. Mistrzowie Polski wykorzystali ogromne błędy defensywy Górnika Łęczna i dopisali sobie komplet punktów za zwycięstwo 3:1. Piłkarze Czesława Michniewicza przesunęli się na 12. miejsce w tabeli.

24.07.2021 warszawa estraklasa, mecz legia warszawa - wisla plock n/z fot. adam jankowski / polska press
1 / 4

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 3:1 (19.09.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (11. minuta) - Filip Mladenović dostał piłkę na lewej strony i wrzucił na bliższy słupek w poszukiwaniu Tomasa Pekharta. Uprzedził go Paweł Baranowski, który niefortunnym wślizgiem zaskoczył wychodzącego z bramki Macieja Gostomskiego. Fatalny błąd w komunikacji w zespole gości.
  • 2:0 (21. minuta) - Ćwiczone rozegranie rzutu wolnego przez Legię. Piłkę w polu karnym otrzymał Ernest Muci, zatańczył z czterema obrońcami Górnika i po zgraniu Mateusza Wieteski płaskim uderzeniem zmieścił ją tuż przy dalszym słupku.
  • 2:1 (45+1. minuta) - Rzut karny dla Górnika po faulu Mateusza Wieteski na rozpędzonym Marcelu Wędrychowskim. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartosz Śpiączka.
  • 3:1 (79. minuta)Kolejny "wielbłąd" w tym spotkaniu Pawła Baranowskiego. Środkowy obrońca Górnika Łęczna kompletnie się pogubił i stracił piłkę na rzecz Mahira Emreliego. Azer wpadł w pole karne i uderzeniem między nogami zaskoczył Macieja Gostomskiego.