PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pogrążył Legię Warszawa w 96. minucie! Siódma z rzędu porażka mistrza Polski

21 listopada 2021, 19:40 | psz

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa, zamiast oczekiwanego przełamania, przegrała 7. z rzędu mecz w PKO Ekstraklasie. Piłkarze Marka Gołębiewskiego byli w Zabrzu w bardzo trudnej sytuacji, ale po przerwie szybko odrobili dwie bramki straty. Natomiast Górnik, po koncercie w pierwszej połowie, grał do końca i opłaciło się. Rezerwowy Krzysztof Kubica w 96. minucie zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2
1 / 15

[przycisk_galeria]

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (21.11.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (37. minuta) - Świetna kontra Górnika. Jesus Jimenez spojrzał i dokładnie dośrodkował w pole karne. Idealnie na piłkę nabiegł Erik Janża i strzałem między nogi pokonał Cezarego Misztę. Bramkarz Legii mógł zachować się lepiej.
  • 2:0 (39. minuta) - Tym razem miękka wrzutka Bartosz Nowaka. Głową strzelił Jesus Jimenez, obronił co prawda Cezary Miszta, ale piłka spadła prosto pod nogi Lukasa Podolskiego. A były reprezentant Niemiec na raty wcisnął piłkę do siatki.
  • 2:1 (52. minuta) - Dośrodkowanie z wolnego Josue trafiło prosto na głowę Mateusz Wieteski, który mocnym strzałem z bliska nie dal szans Grzegorzowi Sandomierskiemu.
  • 2:2 (53. minuta) - Po kiksie Kacpra Skibickiego piłka trafiła do Ernesta Muciego. Ten z prostego podbicia sprawił ogromne kłopoty Grzegorzowi Sandomierskiemu. Bramkarz Górnika odbił uderzenie w dół tak niefortunnie, że futbolówka między nogami wpadła do bramki.
  • 3:2 (96. minuta) - Ostatnia doliczona minuta. Mocne dośrodkowanie z lewej strony Erika Janży, znowu w polu karnym perfekcyjnie znalazł się rezerwowy Krzysztof Kubica i precyzyjną główką zapewnił wygraną Górnikowi!