menu

PKO Ekstraklasa. Gol, który wynagrodził nam nudę. Cracovia wygrywa z Rakowem po fantastycznym uderzeniu

22 listopada 2021, 22:27 | DW

PKO Ekstraklasa. Przez dosłownie 69 minut nie działo się na boisku nic w meczu Cracovia - Raków Częstochowa. Aż rezerwowy Otar Kakabadze dostał piłkę na 30. metrze i przepięknym wolejem zapewnił Pasom trzy punkty. To trafienie z tych, które zwykliśmy oglądać na stadionach Ligi Mistrzów, a nie Ekstraklasy. To gol, który wynagrodził telewidzom to nudne spotkanie.


fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Cracovia - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)


Rację miał Marek Papszun mówiąc, że Cracovia to dla niego bardzo niewygodny rywal. Raków ma problem z wygrywaniem przeciwko Pasom i to spotkanie było świetnym tego dowodem.

Obie drużyny zaczęły bardzo nerwowo. Strzałów mieliśmy jak na lekarstwo, w dodatku niskiej jakości i z dystansu. Przeważała gra ostra, a zawodnicy nie cofali nóg przed rywalami. Skutkowało to bardzo rwaną grą i przerwami, po których arbiter musiał doliczyć aż 5 minut w pierwszej połowie.

Spotkanie nieco ożywiło nam się po przerwie. W 48. minucie Patryk Kun uderzał z dystansu, ale nie "dokręcił" rogala i futbolówka minęła poprzeczkę o kilkadziesiąt centymetrów. Po chwili znów świetną okazję miał Raków. Dośrodkowanie na dalszy słupek, minął się z piłką Pestka i koślawy wolej Iviego był minimalnie niecelny.

W 69. minucie fantastycznym trafieniem wykazał się Otar Kakabadze. Obrońcy Rakowa wybili piłkę po dośrodkowaniu byle przed siebie. Około 30 metrów od bramki dopadł do niej Gruzin, który bez przyjęcia, wolejem, huknął zewnętrzną częścią stopy w stylu Quaresmy! Strzał miał ogromną siłę, ale chyba jeszcze większą precyzję. Odkręcana futbolówka leciała tak, że wpadła tuż przy słupku.

Do końca meczu powinny paść jeszcze co najmniej dwa gole. Jakub Myszor indywidualnie wpadł w pole karne, huknął z ostrego kąta prosto w Kovacevicia. Po chwili, w kontrataku gospodarzy Piszczek pokazał się mocnym strzałem na dalszy słupek. Kovacević pozostawiał częstochowian w grze.

Ci jednak nie zdołali wyrównać i na koniec 15. kolejki przegrywają w Krakowie.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Matej Rodin

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy