PKO Ekstraklasa. Cracovia lepsza od Legii Warszawa. To już 11. porażka mistrzów Polski

5 grudnia 2021, 21:58 | KK

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wciąż w marazmie. W meczu 17. kolejki "Wojskowi" zaprezentowali mizerną formę i przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:1). Stołeczny zespół zanotował szóstą z rzędu wyjazdową porażkę i jedenastą w sezonie. Dla "Pasów" to pierwsza domowa wygrana z Legią od 2005 roku.

Cracovia u siebie pokonała Legię Warszawa 1:0
1 / 10

PKO Ekstraklasa: Cracovia - Legia Warszawa 1:0

Do starcia z Cracovią mistrz Polski przystępował z dwoma wygranymi z rzędu. W lidze pokonał Jagiellonię Białystok (1:0), a w Pucharze Polski Motor Lublin (2:1). Korzystnej serii Legia jednak nie przedłużyła.

[przycisk_galeria]

W pierwszej połowie "Pasy" stworzyły tylko jedną sytuację i to na stołeczny zespół wystarczyło. Po rzucie rożnym ostrą wrzutkę Michala Siplaka strzałem z bliska wykończył Pelle Van Amersfoort. Po przerwie Cracovia była groźniejsza. Refleks Artura Boruca sprawdził Jakub Myszor, a Otar Kakabadze po potężnej bombie obił słupek. Legioniści wobec szczelnej defensywy gospodarzy okazali się bezzębni. Na nic zdały się posiłki z rezerw (Tomasz Nawotka i Rui Gomes) oraz wejście bohatera pucharowego meczu w Lublinie - Szymona Włodarczyka.

Dla Legii to już jedenasta (!) porażka w sezonie. Mistrz Polski pozostaje w strefie spadkowej, a nad ostatnią w tabeli Wartą Poznań ma ledwie punkt przewagi.

Jedna z najdłuższych serii w lidze przerwana: Cracovia po raz pierwszy od 16 lat wygrywa u siebie z Legią. A przecież przez zdecydowaną większość tego okresu obie drużyny grały w Ekstraklasie. To było aż piętnaście meczów bez zwycięstwa.— Michał Trela (@MichalTrelaBlog) December 5, 2021

Jak padła bramka?

• 1:0 20 min - Po krótko rozegranym rzucie rożnym i wrzutce Michala Siplaka w pole karne piłka odbiła się od Mahira Emreliego oraz Mateusza Wieteski i trafiła do Pelle van Amersfoorta. Holender przyjął futbolówkę i z trzech metrów strzelił obok interweniującego Artura Boruca.

Trybuny w Krakowie oszalały! @MKSCracoviaSSA od 20. minuty prowadzi z @LegiaWarszawa 1:0 ⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%A5%85[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Druga połowa do obejrzenia w CANAL+ SPORT.#CRALEG pic.twitter.com/wh8C5EzDsV— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) December 5, 2021

Piłkarz meczu: Pelle van Amersfoort