Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2 ZDJĘCIA KIBICÓW PIASTA Głośne śpiewy fanów mistrza Polski i "Sto lat" dla Gerarda Badii

19 października 2019, 11:32 | TK

W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał w piątek z Wisłą w Krakowie. Mistrzów Polski pod Wawelem wspierała spora grupa fanów. Zobacz ZDJĘCIA kibiców Piasta na meczu na stadionie przy Reymonta.

Kibice z Gliwic na meczu Wisła Kraków - Piast

1 / 12

Przed meczem mieliśmy minutę ciszy dla zmarłej Julii Kmiecik, matki legendy krakowskiego klubu Kazimierza Kmiecika i najwierniejszej fanki Białej Gwiazdy. W czwartek zmarł też Angel Perez Garcia, trener Piasta w latach 2014-2015. Kibice z Gliwic mieli na ogrodzeniu przed swoim sektorem transparent dedykowany szkoleniowcowi z napisem "Do zobaczenia amigo".

[przycisk_galeria]

Od pierwszego gwizdka kibice Wisły prowadzili głośny doping, przez który z trudem przebijali się fani Piasta. W 25. minucie, kiedy goście zdobyli bramkę, trybuny przycichły, a w sektorze gliwiczan trwało szaleństwo. Piłkarze gości fetowali gola w sąsiedztwie miejsc zajmowanych przez swoich fanów. Autor gola Piotr Parzyszek podniósł Gerardę Badię, który w piątek obchodził 30. urodziny. Kibice gości głośno śpiewali "GKS Piast!", a potem skandowali nazwy zaprzyjaźnionych klubów - GKS-u Jastrzębie i BATE Borysow. Nakręceni kibice z Gliwic zaczęli przekrzykiwać gospodarzy i po stadionie niosło się "Hej Piaście gol!".

W przerwie i po meczu kibice Piasta odśpiewali "Sto lat" kapitanowi drużyny.

Najlepsi fani w Polsce i najlepsi piłkarze w Polsce dokładają się do życzeń dla @GerardBadia ! Kto nie chciałby mieć TAKICH urodzin? [unicode_pictographs]%F0%9F%A5%B3[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%A4%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%99[/unicode_pictographs]❤️ pic.twitter.com/GpMyC97Xbf— Piast Gliwice (@PiastGliwiceSA) October 18, 2019

Mistrz Polski wygrał z Wisłą 2:1 po dwóch bramkach Piotra Parzyszka. Mecz oglądało 16.932 widzów.