Lotto Ekstraklasa. W Gliwicach wiało nudą. Piast nie znalazł sposobu na Zagłębie Sosnowiec

23 listopada 2018, 19:52 |

Lotto Ekstraklasa. Przerwa na rozgrywki reprezentacyjne nie posłużyła najlepiej drużynom Piasta i Zagłębia Sosnowiec. W Gliwicach stworzyły one widowisko zupełnie nijakie. Bliżej wygranej był Piast, ale w momentach zagrożenia bezbłędnie interweniował Dawid Kudła. Spotkanie na stadionie przy Okrzei obejrzało zaledwie 3176 widzów.

Piast tylko zremisował z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec
1 / 11

Piątkowe spotkanie przy Okrzei inaugurowało rundę rewanżową Ekstraklasy. Do tej pory znacznie więcej powodów do radości mieli zawodnicy Piasta. Gliwiczanie zakończyli rundę na piątym miejscu. Przyjezdni z Sosnowca na półmetku zamykali ligową tabelę.

Piłkarze Zagłębia od samego początku nastawili się na to, by przede wszystkim nie stracić bramki. Inicjatywę w związku z tym posiadali gospodarze, ale nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Dawida Kudły. Dość powiedzieć, że golkiper Zagłębia do poważniejszej interwencji zmuszony został dopiero w 43. minucie, gdy bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę dokręcał Tom Hateley.

Po zmianie stron wcale nie było lepiej. Na boisku mnożyły się niedokładności i kiksy. Spotkanie było po prostu nudne. Gorąco w polu karnym Zagłębia zrobiło się dopiero po upływie 60. minuty. Najpierw Żarko Udovicić wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Aleksandara Sedlara. Podopieczni Waldemara Fornalika na tym nie poprzestali. Chwilę później Joel Valencia ostemplował poprzeczkę, a następnie refleksem wykazał się Kudła, który odbił piłkę nieuchronnie zmierzającą do siatki po główce Piotra Parzyszka.

Kudła raz jeszcze błysnął w 80. minucie. Bramkarz Zagłębia instynktownie odbił futbolówkę po rykoszecie od partnera z obrony. W kolejnej akcji kontratak przyjezdnych ostrym strzałem zakończył Adam Banasiak, ale Frantisek Plach interweniował bez pomyłki. Z remisu dużo bardziej zadowolone jest Zagłębie. Beniaminek zdobył dzisiaj dopiero trzeci punkt na wyjeździe.

Piłkarz meczu: Dawid Kudła
Atrakcyjność meczu: 2/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]