Lotto Ekstraklasa. Piast Gliwice zwyciężył, choć ponad 70 minut grał w osłabieniu

23 kwietnia 2019, 19:58 | krk

Lotto Ekstraklasa. Piłkarze Piasta Gliwice nie ustają w pogoni za Lechią i Legią. W meczu 32. kolejki zespół Waldemara Fornalika pokonał Zagłębie Lubin 1:0, mimo że od 21. minuty grał w osłabieniu. Zwycięskie trafienie na początku spotkania zanotował Piotr Parzyszek.

Piast do drugiej w tabeli Lechii traci już tylko punkt
1 / 11

Lotto Ekstraklasa: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:0

[przycisk_galeria]
Od pierwszych minut spotkanie toczyło się pod wyraźne dyktando Piasta. Starania gliwiczan zostały nagrodzone już w 15. minucie. Tomasz Jodłowiec dośrodkował z prawej strony w pole karne w kierunku Piotra Parzyszka. Napastnik Piasta w ekwilibrystyczny sposób uderzył z powietrza, a piłka wpadła tuż przy słupku bramki Konrada Forenca.

W 20. minucie sprawy przybrały niekorzystny obrót dla gliwiczan. Jorge Felix niefortunnie, ale z dużą siłą kopnął w twarz Alana Czerwińskiego. Sędzia ukarał gracza Piasta żółtą kartką, jednak gdy chwilę później obejrzał sytuację na powtórce, zmienił swoją decyzję, a Hiszpan musiał opuścić plac gry. Po czerwonej kartce dla Felixa inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni. Swoje akcje konstruowali zbyt wolno i przewidywalnie, by stworzyć zagrożenie pod bramką Piasta.

Po przerwie Miedziowi zaczęli grać z nieco większym rozmachem. W 51. minucie po podaniu Demjana Bohara piłkę do bramki powinien wpakować Filip Jagiełło, jednak chybił celu. Z kolei w 73. minucie wykazał się Frantisek Plach, który odbił futbolówkę po tym jak z sześciu metrów sytuacyjnie uderzał Patryk Tuszyński. Piast do ostatniego gwizdka arbitra imponował dyscypliną taktyczną i zachował jednobramkowe prowadzenie.

- Gratuluję drużynie niesamowitej ambicji, determinacji, mądrości. Pokazaliśmy, że wygrywać można też w dziesiątkę. W grze 10 na 11 wypadało tylko utrzymać wynik. Udało się to nadludzkim wysiłkiem - komplementował po meczu swój zespół Waldemar Fornalik.

Piłkarz meczu: Piotr Parzyszek
Atrakcyjność meczu: 3/10

[xlink]503ecacb-3d40-2eac-9cc0-d13c1098f51b,22904260-c843-a099-0afa-e21410c1ec9a[/xlink]