menu

Paul Bragiel i Wisła Kraków mają zamiar uruchomić innowacyjny projekt. Wkrótce klubowi przybędzie też nowy partner

16 kwietnia 2018, 15:47 | (krzyk)

- Nie doszło do żadnego zerwania rozmów z Paulem Bragielem. Zdaję sobie sprawę z niecierpliwości kibiców, bo sprawa się przedłuża, ale to wynika z mnogości projektów, którymi nasz przyszły inwestor się zajmuje – powiedziała prezes Wisły Kraków Marzena Sarapata na antenie radia zapinamypasy.pl.

Marzena Sarapata i Paul Bragiel podczas niedawnej wizyty w Urzędzie Miasta
Marzena Sarapata i Paul Bragiel podczas niedawnej wizyty w Urzędzie Miasta
fot. Andrzej Banas / Polska Press

Marzena Sarapata dodała, iż wraz z Amerykaninem klub zamierza uruchomić innowacyjny projekt „Wisła Kraków – więcej niż futbol”. Ma on zostać dofinansowany przez Paula Bragiela, ale nie tylko przez niego. - Celem jest budowa wielkiego klubu, jeżeli chodzi o przychody – mówi prezes Wisły, wyjaśniając, że to nie oznacza, iż natychmiast przełoży się to na podniesienie poziomu drużyny. Przyszły akcjonariusz nie wyłoży bowiem pieniędzy na transfery piłkarzy.

Sarapata ujawniła także, że do końca sezonu ogłosi podpisanie umowy z nowym partnerem z branży energetycznej, zapewne spółką Skarbu Państwa. Trwają także zaawansowane rozmowy z dostawcą sprzętu sportowego, które zostaną wkrótce zakończone.

A co w kwestii dalszego wynajmu stadionu miejskiego przy ul. Reymonta? – Projekt umowy jest na ostatnim etapie finalizacji – powiedziała na antenie zapinamypasy.pl.

Ponadto prezes Wisły potwierdziła, że nadal toczy się spór z byłym trenerem Dariuszem Wdowczykiem przed właściwymi organami PZPN, natomiast został zakończony inny, z byłym bramkarzem Radosławem Cierzniakiem. Kontrakt z obecnym piłkarzem Legii Warszawa został rozwiązany z winy klubu i dalszych kroków ze strony Wisły nie będzie.

Wciąż „Białą Gwiazdę” wiąże natomiast kontrakt z byłym trenerem Kiko Ramirezem, a działacze pilnują terminów wypłat dla Hiszpana, by nie mógł on rozwiązać umowy z winy Wisły.

Za moment w @zapinamypasy ruszamy z Magazynem Kibiców Wisły Kraków.➡️ od 15 do 15:30 porozmawiamy z @MSarapata (pytania zamieszczajcie pod #uWiślaków)➡️ od 15:30 do 16 czekam na Wasze [unicode_pictographs]%F0%9F%93%9E[/unicode_pictographs]: 22 535 55 00Porozmawiajmy o @WislaKrakowSA [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]— Adam Delimat (@a_delimat) 16 kwietnia 2018

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce


Polecamy