Prezes klubu biegał po boisku z pistoletem. Minister zawiesił rozgrywki

12 marca 2018, 16:17 | krk

Minister sportu zawiesił rozgrywki ligi greckiej. Decyzję podjął po tym, jak prezes PAOK Saloniki podczas meczu jego drużyny z AEK Ateny wtargnął na boisko z pistoletem i groził sędziemu.

Rozgrywki ligi greckiej zostały zawieszone

Niedzielny pojedynek na szczycie ligi greckiej, w którym drugi PAOK Saloniki mierzył się z prowadzącym AEK-iem Ateny został przerwany w 90. minucie. Winnym takiego obrotu spraw był prezes PAOK-u, Rosjanin Ivan Savvidis. Krewki sternik klubu z Salonik po tym, jak sędzia nie uznał gola dla jego drużyny, z pistoletem w kaburze wbiegł na murawę. Savvidis kierował się w stronę arbitra. W pewnym momencie chwycił za kaburę, ale rozwścieczonego Rosjanina zatrzymywali zawodnicy PAOK-u i ochroniarze.

Une autre photo pour illustrer la soirée grecque et ce #PAOKAEK : Ivan Savvidis, président du PAOK, la main sur son taser en entrant sur la pelouse pour menacer l'arbitre. Comme si de rien n'était. pic.twitter.com/kKBWB8f6eV— Football Grec France (@footgrec) 11 marca 2018

Arbiter po kilkunastuminutowej przerwie chciał wznowić spotkanie, ale na to nie zgadzał się Savvidis. Zabronił on zawodnikom PAOK-u kontynuowania meczu. Pojedynku nie udało się dokończyć.

Bienvenu en Grèce où Savvidis père, le président du PAOK, entre sur la pelouse dans le temps additionnel pour protester contre un but refusé à la 90e. Tous les maux de ce pays résumé dans une vidéo. Match arrêté. pic.twitter.com/Q6HVBq8RHN— Football Grec France (@footgrec) 11 marca 2018

W poniedziałek grecki minister sportu Giorgos Vasilidis spotkał się z premierem i podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek ligi greckiej na czas nieokreślony. Z kolei policja wydała nakaz aresztowania Savvidisa.