menu

Ostatni wyjazd Broni Radom. Chcą pokonać Unię w Skierniewicach!

8 listopada 2019, 20:08 | SzS

W sobotę o godzinie 13 piłkarze trzecioligowej Broni Radom rozpoczną ostatni w tym roku wyjazdowy mecz. Zmierzą się z Unią w Skierniewicach. Lekkim faworytem są gospodarze, ale trzeba zaznaczyć, że Broń jesienią na wyjazdach spisuje się bardzo dobrze!

Broń Radom zagra w Skierniewicach
Broń Radom zagra w Skierniewicach
fot. Sylwester Szymczak

Na razie zespół Broni zajmuje 11 lokatę w tabeli, do celu brakuje trzech punktów straty. W listopadzie drużyna zagra jeszcze trzy spotkania i we wszystkich ma szanse na komplet punktów. W sobotę o godz. 13 Broń na wyjeździe zmierzy się z Unią Skierniewice. Na koniec dwukrotnie u siebie podejmie warszawskie ekipy - Polonię Warszawa (piątek 15 listopada, godz. 18) i Ursus Warszawa (sobota 23 listopada. godz. 16).

Do Skierniewic bez Ziemaka

W Skierniewicach Broń raczej nie zagra w najmocniejszym składzie. Na spotkanie nie pojedzie obrońca radomskiej drużyny, Bartłomiej Ziemak, który w ostatnich dniach leżał w szpitalu po zabiegu nosa. Kilka dni temu na treningu zderzył się w walce o piłkę z bramkarzem, Jakubem Kosiorkiem i doznał złamania nosa. Przeszedł już zabieg w szpitalu, natomiast przez kilka dni trenować będzie w specjalnej masce. Na ligowe spotkanie nie będzie desygnowany. Prawdopodobnie na prawej obronie zastąpi go Dominik Leśniewski lub Jakub Góźdź. Radomską drużynę czeka niełatwe spotkanie z sąsiadem z ligowej tabeli.

Unia ma trzy punkty więcej od radomskiej drużyny, ale jesienią radzi sobie słabo w meczach domowych. Na siedem spotkań wygrała jedynie dwa. Z kolei Broń na wyjazdach gra ostatnio całkiem przyzwoicie i do Skierniewic jedzie po wygraną.

Stracili najwięcej bramek

Unia ma w swoich szeregach kilku wartościowych zawodników, ale ciekawostką jest fakt, że zespół ten stracił 35 bramek w tej rundzie i pod tym względem jest najsłabszy w lidze. Z druigiej strony strzela też sporo, a najskuteczniejszymi graczami są Rafał Parobczyk i Damian Wrzesiński.

Harmonogram 16 kolejki


Polonia Warszawa - RKS Radomsko - mecz w piątek, Ursus Warszawa - Sokół Ostróda, sobota godz. 13, Legia II Warszawa - Concordia Elbląg, niedziela godz. 12, Huragan Morąg - Pelikan Łowicz, sobota godz. 13, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, niedziela godz. 11, KS Wasilków - Sokół Aleksandrów Łódzki, sobota godz. 13, Olimpia Zambrów - Ruch Wysokie Mazowieckie, sobota godz. 13, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Znicz Biała Piska, sobota godz. 13.