Olimpia zwyciężyła przed własną publicznością. Puszcza znów bez punktu

10 sierpnia 2013, 19:13 | mgs

W meczu 3. kolejki 1. ligi Olimpia Grudziądz na własnym stadionie podejmowała Puszczę Niepołomice. Beniaminek rozgrywek przegrał swoje trzecie z rzędu spotkanie, z kolei gospodarze odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszej połowie na stadionie miejskim im. Bronisława Malinowskiego kibice nie mieli okazji do obejrzenia goli, bowiem do przerwy w Grudziądzu utrzymywał się bezbramkowy remis pomimo tego, że obie drużyny miały wiele groźnych sytuacji. Po przewie jednak od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze, którzy już po kilku minutach zdołali wyjść na prowadzenie po składnie przeprowadzonej akcji. Po tym, jak Marcin Smoliński wykonywał rzut rożny i przedłużył go Marcin Staniek, piłkę do siatki rywali posłał Maciej Kowalczyk. Niespełna dwie minuty później sytuacja uległa całkowitej zmianie, gdyż do głosu doszli niepołomiczanie. Po niespodziewanym strzale Pawła Moskwika drużyna gości szybko odrobiła straty i doprowadziła do wyniku 1-1, lecz rezultat ten nie trwał zbyt długo. Gospodarze dość szybko otrząsnęli się po stracie gola, ale wtedy do pracy znów zabrał się Kowalczyk. Zaliczył świetną asystę, po której gola na 2-1 zdobył Maciej Rogalski. W doliczonym czasie gry grudziądzanie ostatecznie pogrzebali szansę Puszczy na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie, gdyż w 94, minucie trzecią bramkę dla Olimpii zdobył Marcin Smoliński, tym samym ustalając końcowy wynik spotkania.