Oceniamy piłkarzy Korony Kielce za mecz ze Śląskiem Wrocław. Kto był najlepszy? Kto zawiódł?

14 sierpnia 2018, 15:13 | dor

Piłkarze Korony Kielce wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:1 w czwartej kolejce Lotto Ekstraklasy. Kto był najlepszy? Kto zawiódł? Oceniamy zawodników Korony po tym spotkaniu. [b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[/b]
[b]Matthias Hamrol - ocena 4. [/b] Zawalił pierwszą bramkę. W drugiej połowie obronił trzy groźne strzały.
[b]Bartosz Rymaniak - nota 6[/b] Pewny w defensywie. Zaliczył też asystę przy bramce Maciej Górskiego, popisującym się znakomitym dośrodkowaniem.
[b]Adnan Kovacević - ocena 5[/b] Wrócił po kontuzji i zanotował poprawny występ.
[b]Djibril Diaw - ocena 6[/b] Udany mecz Senegalczyka. Dobrze się ustawiał, wygrywał pojedynki główkowe.
[b]Ken Kallaste - ocena 5[/b] Niezły występ, ale w 50 minucie zbyt łatwo dał się ograć w polu karnym Damianowi Gąsce. Na szczęście Hamrol obronił ten strzał z ostrego kąta.
[b]Michał Gardawski - ocena 4[/b] W pierwszych minutach był aktywny, a później gasł z minuty na minutę. W 59 minucie zmieniony przez Browna Forbesa.
[b]Oliver Petrak - ocena 4[/b] Nie przekonał swoim występem. Walczył, ale zbyt mało dawał w ofensywie. Szkoda, że szansy nie dostał Mateusz Możdżeń. Trener Gino Lettieri przyznał po meczu, że wystawienie Petraka, a posadzenie na ławce Możdżenia, to była decyzja sztabu szkoleniowego.
[b]Jakub Żubrowski - ocena 5[/b] Poprawnie, bardzo ambitnie, ale stać go na lepszą grę, co wielokrotnie już pokazywał. Być może miała na to wpływ obecność nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Dodajmy, że "Żuberek" był w kręgu zainteresowań poprzedniego selekcjonera Adama Nawałki.
[b]Zlatko Janjić - ocena 5[/b] Poprawny występ, w pierwszej połowie bardzo ładnie uderzył po dograniu Soriano, ale Słowik popisał się znakomitą interwencją.
[b]Ivan Jukić - ocena 5[/b] Zaczął bardzo dobrze, ale tego poziomu nie utrzymał. Pierwszy mecz w tym sezonie bez bramki, ale "Juki" nadal jest na czele klasyfikacji strzelców, razem z Patrykiem Tuszyńskim z Zagłębia Lubin. Na koncie mają po 3 trafienia.
[b]Elia Soriano - ocena 6[/b] Dobry mecz. Zdobył wyrównującą bramkę z rzutu karnego. Gola strzelił też w 44 minucie, ale nie został uznany, bo Elia był na minimalnym spalonym.
[b]Maciej Górski - ocena 6[/b] Dał bardzo dobrą zmianę. Zdobył zwycięską bramkę w 81 minucie, ładnie finalizując dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka. Po meczu chwalili go trener Gino Lettieri i ...kapitan Bartosz Rymaniak.
[b]Łukasz Kosakiewicz - ocena 4[/b] Grał od 78 minuty, zastąpił Olivera Petraka. Dobra zmiana.
[b]Felicio Brown Forbes - ocena 4[/b] Grał od 59 minuty, zastąpił Michała Gardawskiego. Miał kilka udanych zagrań, ale reprezentanta Kostaryki z pewnością stać na dużo więcej. Czekamy na potwierdzenie sporych możliwości, oby już w piątek w Legnicy w meczu z Miedzią.