Nice 1 Liga. Skromne zwycięstwo Wigier z Puszczą. Mogło być kilka bramek więcej [WIGRY PUSZCZA WYNIK 1:0, RELACJA]

11 kwietnia 2018, 18:55 | msz, ma

Nice 1 Liga. Wigry Suwałki pokonały Puszczę Niepołomice 1:0 i ciągle liczą się w walce o awans do Ekstraklasy. Puszcza ma nadal bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, ale w kolejnych meczach będzie musiała uważać, by niebezpiecznie się do niej nie zbliżyć.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice wynik 1:0.

Spotkanie zaczęło się trochę niespodziewanie, bo to goście którzy na wiosnę nie wygrali jeszcze meczu, mieli bardzo dobre okazje bramkowe. W odstępie kilku minut poważne błędy popełnił bramkarze Wigier – Hieronim Zoch. Golkipier gospodarzy dwa razy podał do rywali i przed szansą na gola stanął Marcin Orłowski, ale najpierw strzelił ponad bramką, a w drugiej sytuacji piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Od tej pory defensywa Wigier grała bardziej uważnie i do końca pierwszej połowy goście już tak swobodnie nie czuli się w pobliżu pola karnego. Natomiast ze strony gospodarzy najgroźniejszy był Patryk Klimala. Napastnik, który ostatnio jest w dobrej formie, w 22 minucie strzałem na dalszy słupek po raz pierwszy w meczu poważniej zatrudnił bramkarza Puszczy. Z pierwszej połowy należy jeszcze odnotować minimalnie niecelny strzał z dystansu Artura Bogusza z Wigier. Ostatecznie do przerwy było bez bramek.

W drugiej połowie znowu bliski strzelenia gola był Klimala. W 64 minucie piłka po jego strzale nawet wpadła do bramki, ale sędzia pokazał, że był spalony. Zaraz potem po uderzeniu głową 19-letniego napastnika futbolówka przeleciała obok słupka. Wigry były coraz groźniejsze i wreszcie w 66 minucie potwierdziły swoją przewagę. Po rzucie rożnym i małym zamieszaniu w polu karnym Puszczy najlepiej odnalazł się Rafał Remisz i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Mecz mógł się zakończyć wyższym wynikiem, ale swoich okazji nie wykorzystali Patryk Sokołowski (minimalnie niecelny strzał z dystansu) i Michał Spychała (uderzenie prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam)

W sobotę Wigry zagrają na wyjeździe z Odrą Opole

#TOPSportowy24;nf - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/211ac8bf-1db1-df75-39c3-7891d33f4c37,f997604e-ef64-3356-2eae-3739721af8ab,embed.html[/wideo_iframe]

TOP 10 polskich napastników. Kto na podium oprócz "Lewego"?