Nice 1 Liga. Puszcza pokonała Wigry, bramka kolejki Domańskiego

26 sierpnia 2017, 18:57 | psz, Tomasz Bochenek

Nice 1 Liga. Puszcza Niepołomice wygrała z Wigrami Suwałki (2:1) w meczu 6. kolejki Nice 1 Ligi. Ozdobą spotkania była zwycięska bramka dla gospodarzy autorstwa Macieja Domańskiego.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1
1 / 19

[przycisk_galeria]

Pierwsze brawa od kibiców dedykowane były... Zbigniewowi Bońkowi, który przyjechał do Niepołomic i oglądał mecz w towarzystwie prezesa Małopolskiego ZPN Ryszarda Niemca. Kiedy już rozpoczęła się gra, piłkarze długo mieli problem z tym, by wywołać ożywienie na trybunach. Wprawdzie już w 20 sekundzie strzał - ostrzegawczy, bo groźny nie był - oddał Marcin Stefanik, wprawdzie w pierwszym kwadransie Puszcza wykazywała się dużą wolą prowadzenia gry i ataków, ale poza dwoma "kombinowanymi" rzutami wolnymi (w rolach głównych Maciej Domański i Bartosz Żurek) nic specjalnego się nie działo. No, ewentualnie jeszcze akcja Dawida Ryndaka i Łukasza Furtaka, zakończona nieudanym strzałem Stefanika (18 min).

Zespół z Suwałk, jako jedyny w I lidze pozostający bez zwycięstwa w tym sezonie, zaczął w końcu śmielej wychodzić z własnej połowy - i w 22 min był naprawdę bliski objęcia prowadzenia. Z około 25 m uderzył Karol Mackiewicz, a piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka. Szczęśliwie dla gospodarzy - wróciła w pole gry.

"Żubry" aż do 40 minuty pracowały na naprawdę klarowną okazję. Wzięła się z kontry, którą dalekim podaniem z lewej strony na prawe skrzydłem rozpoczął Żurek. Piłkę dogonił Ryndak, dośrodkował pod bramkę, a tam z bliska główkował Marcin Orłowski. To był niezły strzał, ale Przemysław Wróbel popisał się kapitalną interwencją. Po chwili Domański z 25 m uderzył nad poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się strzałami Michała Mikołajczyka (w bramkarza) i Stefanika (bardzo niecelny). Następnie Tomasz Tułacz dokonał zmiany napastnika i na boisku pojawił się Dawid Nowak.

Siedem minut później nastąpiła kolejna zmiana. Wyniku. I był to dla niepołomiczan moment nieprzyjemny. Goście wywalczyli rzut rożny, dośrodkowanie z niego wykonał Mackiewicz, a pozostawiony bez opieki Mateusz Radecki główkując pokonał Marcina Staniszewskiego.

Ale kolejny stały fragment, drugiej stronie boiska, przyniósł wyrównanie! Z autu wyrzucił piłkę Żurek, Stefanik w polu karnym przekierował ją do Ryndaka, a ten soczyście strzelił z 10 metrów do siatki. To już trzeci gol tego pomocnika w obecnej rundzie.

W 71 min problemów gospodarzom narobił Robert Ziętarski. Stracił w środku boiska futbolówkę, z którą w kierunku bramki Puszczy pognał Radecki. I strzelił w słupek.

Kolejna strata Ziętarskiego skończyła się kolejną kontrą - tym razem miejscowi znów mieli szczęście, bo Kamil Kościelny wykonał złe podanie, a mogło być bardzo groźnie.

Goście pożałowali straconych szans w 79 min. Już w obrębie "16" piłkę otrzymał Domański i kopnął w górną część bramki. 2:1! I czwarte trafienie "Domana" w jego debiutanckim pierwszoligowym sezonie. Co najważniejsze - trafienie dające "Żubrom" zwycięstwo.