Nice 1 liga. Paweł Tomczyk zakończył serię remisów. Podbeskidzie wygrało w Niepołomicach

29 kwietnia 2018, 18:59 | red, Leszek Jaźwiecki

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Puszczą Niepołomice 3:1. Podopieczni Adama Noconia przerwali serię pięciu kolejnych remisów i w końcu zainkasowali trzy punkty. Mimo porażki Puszcza jest dość bezpieczna i tylko kataklizm może odebrać jej utrzymanie.

Puszcza - Podbeskidzie 1:3
1 / 6

[przycisk_galeria]

Goście doskonale rozpoczęli to spotkanie. Już po pierwszej akcji objęli prowadzenie. Autorem gola był napastnik reprezentacji Łotwy Valerijs Sabala. Górale poszli za ciosem i w 8 minucie bramkarza Puszczy pokonał Paweł Tomczyk. Gospodarze byli w szoku i długo łapali oddech.

Prowadzenie dwoma bramkami uspokoiło zawodników Podbeskidzia, uśpiło ich czujność, co wykorzystał w 30 minucie Maciej Domański. Jego strzał po ziemi znalazł drogę do siatki Górali. Chwilę później Podbeskidzie straciło Damiana Chmiela. Aktywny - miał udział przy drugiej bramce - pomocnik gości zderzył się głową Mavroudisem Bougaidisem i musiał opuścić boisko. Wstępna diagnoza: złamany nos. Po zejściu Chmiela gra Górali straciła na jakości i pozwoliła przejąć inicjatywę gospodarzom, którzy uwierzyli, że tego meczu jeszcze nie przegrali.

Druga połowa to wymiana ciosów, z której jednak nic nie wynikało. Gospodarze atakowali, ale robili to schematycznie. Ich dośrodkowania nie docierały do napastników Puszczy. Górale myślami byli przy swojej bramce i rzadko atakowali.

W doliczony czasie gry Puszcza grała w dziesięciu, po tym jak Longinus Uwakwe został odesłany do szatni za nadepnięcie leżącego Tomczyka. Spotkanie zakończyła akcja Łukasza Sierpiny, po której Tomczyk skierował piłkę do pustej bramki.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Paweł Tomczyk

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Oto miasta-gospodarze MŚ U-20 w 2019 roku

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/5baf11d8-48d0-aa36-cf59-9841c7744a42,0d224d36-75f8-7848-046f-63d158489049,embed.html[/wideo_iframe]