menu

Tak świętują arabscy kibice! Ranni policjanci, spalone samochody

28 listopada 2022, 00:39 | PAP

Dwóch policjantów zostało rannych podczas tłumienia zamieszek, do których doszło po meczu Maroko-Belgia. W kilku holenderskich miastach kibice, głównie arabskiego pochodzenia, dopuścili się aktów wandalizmu. Co najmniej kilkanaście osób zostało zatrzymanych.

Do zamieszek doszło w kilku holenderskich miastach po meczu Maroko-Belgia
Do zamieszek doszło w kilku holenderskich miastach po meczu Maroko-Belgia
fot. Fot. PAP/EPA/NICKELAS KOK

Wkrótce po zwycięstwie marokańskiej drużyny w największych miastach Niderlandów wybuchły zamieszki – poinformowała rozgłośnia NPO Radio 1.

[polecany]24127443[/polecany]

W Amsterdamie, Hadze oraz Rotterdamie konieczna była interwencja specjalnych oddziałów policji, aby opanować agresywnych kibiców zwycięskiego zespołu.

Najbardziej agresywnie zachowywali się młodzi ludzie arabskiego pochodzenia w Rotterdamie w centralnej części kraju. Doszło tam do starcia z funkcjonariuszami policji, z których dwóch trafiło do szpitala w wyniku odniesionych obrażeń. Kilka osób zostało zatrzymanych.

[polecany]24127949[/polecany]

Niespokojnie było również w Hadze i Amsterdamie. Jak podaje portal NU, w stolicy Holandii kibice marokańskiej drużyny podpalili samochody, natomiast w Hadze odpalali ciężkie fajerwerki. W obu miastach policja aresztowała kilkanaście osób.